logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Modlitwa o deszcz - Wojciech Jagielski
Modlitwa o deszcz
by: (author)
Owoc jedenastu podróży Wojciecha Jagielskiego do Afganistanu, odbytych między wiosną 1992 roku a jesienią roku 2001. W świecie i w czasach zdominowanych przez kompromis, ewolucję i pogodzenie się z przykrym odkryciem, że rzeczywistość daleko odbiega od wyobrażeń, podróż do Afganistanu jest... show more
Owoc jedenastu podróży Wojciecha Jagielskiego do Afganistanu, odbytych między wiosną 1992 roku a jesienią roku 2001. W świecie i w czasach zdominowanych przez kompromis, ewolucję i pogodzenie się z przykrym odkryciem, że rzeczywistość daleko odbiega od wyobrażeń, podróż do Afganistanu jest dla Europejczyka powrotem do świata zapomnianych, jeśli nie zdradzonych ideałów i prawd. W Afganistanie nie ma dróg na skróty, nie ma miejsca na udawanie, wszystko ma wymiar podstawowy. W Boga wierzy się.. tu naprawdę, a wolność ma posmak anarchii. Historia Afgańczyków, zwykle wbrew nim samym, jest nieustannym pasmem rewolucji i kontrrewolucji, tragicznie nieudanych poszukiwań doskonałego sposobu życia oraz natychmiastowego odrzucania wszystkiego, co obce, narzucone, co okazywało się pomyłką lub wymagało odstąpienia od utopijnych zazwyczaj wyobrażeń. Czyta: Roch Siemianowski. Czas trwania: 17h 2min.
show less
ISBN: 9788362686490
Publisher: Biblioteka Akustyczna
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
arturoschodzinski
arturoschodzinski rated it
4.0 Modlitwa o deszcz
Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz sięgnąłem po tę książkę. Ale jak to mówią, lepiej późno... Lektura pomogła mi zrozumieć przyczyny wojen w Afganistanie. Podziwiam zapał i pasję Autora. Jagielski wprowadza w życie chlubne tradycje polskiego reportażu. POLECAM!
Other editions (6)
Books by Wojciech Jagielski
On shelves
Share this Book
Need help?