logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Moje pory roku - Laura Izabela Jurga
Moje pory roku
by: (author)
5.00 10
Laura urodziła się z czterokończynowym niedowładem na skutek dziecięcego porażenia mózgowego. Od pierwszych dni życia była poddawana intensywnej rehabilitacji, z której będzie korzystała już zawsze. Dzisiaj bohaterka Moich pór roku jest bardziej samodzielna od wielu swoich pełnosprawnych... show more
Laura urodziła się z czterokończynowym niedowładem na skutek dziecięcego porażenia mózgowego. Od pierwszych dni życia była poddawana intensywnej rehabilitacji, z której będzie korzystała już zawsze.

Dzisiaj bohaterka Moich pór roku jest bardziej samodzielna od wielu swoich pełnosprawnych rówieśników, którzy łatwiej radzą sobie z pokonaniem schodów niż z innymi problemami. W opowieści o swoim życiu Laura pokazuje nam, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia.

Kiedy zdjęto mi gips, zobaczyłam inne stopy, inaczej ustawione, zobaczyłam pierwszy raz czubki własnych palców i przeżyłam szok. Tego samego dnia poprosiłam Mamę, żeby włożyła mi nowe, brązowe spodenki dresowe i szare, sznurowane buciki, które długo czekały na tę chwilę. Dobrze pamiętam, że sama wstałam z dużego, inwalidzkiego wózka i samodzielnie zrobiłam kilka kroków w korytarzu Dziecięcego Szpitala w Busku‑Zdroju. Płakał cały personel. Płakała moja Mama. Ja chyba nie. Pamiętam tylko to uczucie, że stało się coś ważnego… chodziłam wreszcie na całych stopach, choć moim krokom długo jeszcze brakowało pewności. Czekała mnie teraz długa rehabilitacja.
— fragment książki  

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/307/Moje-pory-roku.html
źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/307/Moje-pory-roku.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788363621896
Publisher: Esprit
Pages no: 248
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
5.0 Moje pory roku
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Esprit za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Życie z przewlekłą chorobą, która dodatkowo ogranicza sprawność fizyczną zdecydowanie nie należy do łatwych. Autorka niniejszej publikacji doskonale o tym wie, gdyż urodziła się z niedowładem czterokończynowym...
Books by Laura Izabela Jurga
On shelves
Share this Book
Need help?