logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Morskie zabytki Gdańska i okolic - Jerzy Litwin
Morskie zabytki Gdańska i okolic
by: (author)
Morskie zabytki Gdańska i okolic to praca o charakterze popularnonaukowym zawierająca nowatorskie ujęcie historii, kultury a przede wszystkim działalności gospodarczej regionu nadbałtyckiego Polski. Pierwsza część obejmuje nakreślone w sposób przystępny morskie dzieje Gdańska na przestrzeni... show more
Morskie zabytki Gdańska i okolic to praca o charakterze popularnonaukowym zawierająca nowatorskie ujęcie historii, kultury a przede wszystkim działalności gospodarczej regionu nadbałtyckiego Polski.
Pierwsza część obejmuje nakreślone w sposób przystępny morskie dzieje Gdańska na przestrzeni wieków, uwidacznia najważniejsze wydarzenia mówiące o historii morskiej tego miasta. Ukazane są tu dzieje jego powstawania, początki żeglugi, budowa i rozbudowa portu, zakładanie i rozwój stoczni, działalność morska.
W drugiej części zawarto opis morskich zabytków —budowli i mieszczących się w nich obiektów, a także zabytków ruchomych zgromadzonych w muzeach oraz innych instytucjach. W trzeciej części znajdziemy opis historii morskiej Sopotu i Gdym uraz kilkunastu miast i miejscowości okolic Gdańska Są tam zamieszczone informacje o zabytkach morskich, które warto w tych miejscowościach zobaczyć.
Ostatnia czwarta część książki zawiera wybór najważniejszych informacji turystycznych Zamieszczone są tu zaktualizowane dane dotyczące dojazdów, komunikacji,
parkingów, muzeów, galerii, rejsów statków wycieczkowych, bibliotek, restauracji oraz tych wszystkich miejsc, które ułatwiają swobodne poruszanie się turysty po Gdańsku i wybranych miejscowościach nadmorskich.  

źródło opisu: Marpress, 1999
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8387291013
Publisher: Marpress
Pages no: 259
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jerzy Litwin
On shelves
Share this Book
Need help?