logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mózg Kennedy'ego - Henning Mankell, Ewa Wojciechowska
Mózg Kennedy'ego
by: (author) (author)
3.00 15
Diagnoza "HIV" brzmi jak wyrok. Mnóstwo ludzi głowi się, jak ten wyrok anulować, a przy okazji... dobrze zarobić. Nieważne, ile przy tym stracą inni - pieniądze, zdrowie, życie. Mnożą się zespoły i laboratoria opracowujące formułę leku na HIV. Wszystkie te działania owiane są tajemnicą, a w grę... show more
Diagnoza "HIV" brzmi jak wyrok. Mnóstwo ludzi głowi się, jak ten wyrok anulować, a przy okazji... dobrze zarobić. Nieważne, ile przy tym stracą inni - pieniądze, zdrowie, życie. Mnożą się zespoły i laboratoria opracowujące formułę leku na HIV. Wszystkie te działania owiane są tajemnicą, a w grę wchodzą zawrotne sumy. Nic dziwnego, że pojawiają się teorie spiskowe i nielegalne praktyki. Na trop jednej z takich afer wpadł Henryk Cantor. Louise Cantor, archeolog, przylatuje do Sztokholmu z wykopalisk w Grecji, aby wygłosić wykład na sesji naukowej. Przy okazji odwiedza swojego syna, Henryka. Nie będzie im jednak dane uściskać się i porozmawiać. Louise odkrywa zwłoki chłopaka w jego mieszkaniu. Okoliczności świadczą o samobójstwie, ale matka nie jest przekonana do wyników policyjnego śledztwa. Zaczyna swoje dochodzenie, które zaprowadzi ją aż do Afryki i w głąb podwójnego życia jej syna... Henning Mankell gra niedopowiedzeniami, mnoży przypuszczenia i gubi tropy. Jego powieść pokazuje, że wszystko i wszyscy to tryby w maszynie rządzącej naszym światem.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788377478158
Publisher: W.A.B.
Pages no: 416
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Bettie's Books
Bettie's Books rated it
3.0
Internationally bestselling novelist Henning Mankell delivers a terrifying thriller inspired by the tragedy of the AIDS epidemic in Africa.
The Way She Reads
The Way She Reads rated it
4.0
Note: I listened to this book on audio CD.Details: 11 Cd's/11 hours & 10 minutes Narrator: Anna Bentinck
Other editions (1)
Books by Ewa Wojciechowska
Books by Henning Mankell
On shelves
Share this Book
Need help?