logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Niesny - Agata Tuszyńska
Niesny
by: (author)
Po długiej przerwie Autorka wraca z tomem poezji. Zbiór niesny zawiera wiersze – błyski, dotknięcia, echa z kilku ostatnich lat. Gdyby próbować opisać przestrzeń poezji Tuszyńskiej kategorią żywiołu, na myśl przychodzą aż trzy: woda, powietrze i miłość. Elektrokardiogram zapisany w rytmie... show more


Po długiej przerwie Autorka wraca z tomem poezji. Zbiór niesny zawiera wiersze – błyski, dotknięcia, echa z kilku ostatnich lat.

Gdyby próbować opisać przestrzeń poezji Tuszyńskiej kategorią żywiołu, na myśl przychodzą aż trzy: woda, powietrze i miłość. Elektrokardiogram zapisany w rytmie przypływu i odpływu. Wielkie spełnienie i wielka gorycz zasadzki. Po obu zostają słowa.

„Te wiersze są z piasku i wody” – pisze autorka. Mnie się kojarzą z westchnieniem, są więc z oddechu. Czasami to tylko jeden oddech i jedno westchnienie. Wiele z tych wierszy opartych jest na grze słów. Nawet na zabawie słowami. To niebezpieczna gra, wiersz łatwo może się zmienić tylko w żart, ale Tuszyńska nie przekracza tej cienkiej granicy. Puka delikatnie do naszych serc. Piękne miniaturki, a w poezji im krócej, tym trudniej.

Tomasz Jastrun
show less
Format: paperback
ISBN: 9788395524646
Publisher: Issa Books
Pages no: 71
Edition language: Polski
Category:
Poetry
Bookstores:
Books by Agata Tuszyńska
On shelves
Share this Book
Need help?