logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Nitka Ariadny - Barbara Toruńczyk
Nitka Ariadny
by: (author)
8.00 5
Zdjąć z twarzy Marka Aureliusza maskę stężałych rysów bohaterskiego cesarza, zobaczyć, jak w jego mądrym i ciężkim spojrzeniu zapala się iskra żalu. W wierszach zapisać pełną gamę doznań swojego czasu, także tych nie uznawanych przez króla-filozofa — przyspieszony puls, strwożony oddech. ... show more
Zdjąć z twarzy Marka Aureliusza maskę stężałych rysów bohaterskiego cesarza, zobaczyć, jak w jego mądrym i ciężkim spojrzeniu zapala się iskra żalu. W wierszach zapisać pełną gamę doznań swojego czasu, także tych nie uznawanych przez króla-filozofa — przyspieszony puls, strwożony oddech.

Labirynt ciemnego korytarza wiedzie do sal z malarstwem. Znajduje się tu fresk Madonna della Scala. Uszkodził go czas. Od czoła Madonny zieje wyrwa, rozpoczynająca się powyżej linii brwi. Z blizny muru wykwita uśmiech.
Barbara ToruńczykBarbara Toruńczyk, redagująca najbardziej zajmujące pismo literackie w Europie Wschodniej, zbliżyła mnie do Polski. [...] Podjęła trud uświadomienia mi wagi świata polskiej kultury, literatury i myśli, utraconego dla Zachodu i dla samych Polaków znajdujących się pod niszczącym wpływem radzieckiej hegemonii.
Tony Judt  

źródło opisu: http://www.zeszytyliterackie.com/torunczyk-barbara-nitka-ariadny.html
źródło okładki: http://www.zeszytyliterackie.com/torunczyk-barbara-nitka-ariadny.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788364648076
Publisher: Fundacja Zeszytów Literackich
Pages no: 404
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Barbara Toruńczyk
On shelves
Share this Book
Need help?