logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Noc generała - Gabriel Mérétik, Michał Radgowski
Noc generała
by: (author) (translator)
"Gabriel Mérétik opisuje w swojej książce wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku z punktu widzenia różnych ludzi. Dzięki jego opisom możemy się dowiedzieć, jak prawie z godziny na godzinę zmieniała się sytuacja w kraju. Mérétik ukazuje reakcje ludzi (z ówczesnej opozycji lub ze strony... show more
"Gabriel Mérétik opisuje w swojej książce wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku z punktu widzenia różnych ludzi. Dzięki jego opisom możemy się dowiedzieć, jak prawie z godziny na godzinę zmieniała się sytuacja w kraju. Mérétik ukazuje reakcje ludzi (z ówczesnej opozycji lub ze strony władzy), dla większości których zamach wojskowy oraz wprowadzenie stanu wojennego na obszarze naszego kraju były niemałym zaskoczeniem.

Tej nocy z 12 na 13 grudnia na terenie prawie całej Polski zamilkły aparaty telefoniczne, rozpoczęły się masowe aresztowania oraz internowania ludzi związanych z opozycyjnym ruchem "Solidarność". Władzę w kraju objęło wojsko i policja. Była to prawdziwa "Noc generała".

W książce zamieszczone są także opisy pierwszych reakcji rządów zachodnich, nie mniej zaskoczonych niż sami Polacy."  
show less
Format: paperback
ISBN: 8370013201
Publisher: Alfa
Pages no: 260
Edition language: Polski
Category:
Non Fiction
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Gabriel Mérétik
Books by Michał Radgowski
On shelves
Share this Book
Need help?