logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
od SŁOWA do ŻYCIA nr 1, Wielki Post 2014 - praca zbiorowa
od SŁOWA do ŻYCIA nr 1, Wielki Post 2014
by: (author)
NOWY MIESIĘCZNIK EDYCJI ŚWIĘTEGO PAWŁA !!! Miesięcznik Od Słowa do Życia zawiera kompletne teksty liturgiczne na dany miesiąc, przy czym pierwszy numer jest wyjątkowy, gdyż obejmuje cały okres Wielkiego Postu. Mamy nadzieję, że przejrzysta i dopracowana szata graficzna ułatwi korzystanie z tej... show more
NOWY MIESIĘCZNIK EDYCJI ŚWIĘTEGO PAWŁA !!!

Miesięcznik Od Słowa do Życia zawiera kompletne teksty liturgiczne na dany miesiąc, przy czym pierwszy numer jest wyjątkowy, gdyż obejmuje cały okres Wielkiego Postu. Mamy nadzieję, że przejrzysta i dopracowana szata graficzna ułatwi korzystanie z tej wyjątkowej liturgicznej pomocy, która zawiera:
– pełne teksty mszalne (czytania + modlitwy),
– wprowadzenie liturgiczne do każdego dnia,
– komentarze do każdego czytania,
– pytania do refleksji.

Tytuł naszego periodyku, Od Słowa do Życia, wskazuje drogę, którą mamy do pokonania. Słowo, które słyszymy w liturgii – nie tylko w czytaniach, ale również to, które w naszym imieniu jest wypowiadane przez kapłana w formie modlitw – ma stawać się naszym życiem, ma je przemieniać i kształtować. Dlatego też proponujemy, aby spotkanie ze Słowem odbywało się na trzech płaszczyznach:

umysłu – który poprzez uważne czytanie i słuchanie Słowa otwiera się na zawartą w nim prawdę;
woli – która jest wzmacniana przez rozważanie Słowa przy pomocy zamieszczonych komentarzy; dzięki czemu zostajemy ugruntowani w pragnieniu kroczenia za Jezusem, który jest drogą i wskazuje nam swoim życiem kierunek, w jakim mamy podążać;
serca – które poruszone Słowem będzie się rozpalało miłością do Jezusa Mistrza i braci. A miłość ta wyrazi się przez podjęcie konkretnego działania w życiu. Pomocą w rozpoznaniu, jakie to ma być działanie, mogą być zarówno pytania, które można znaleźć na końcu każdego dnia, jak również nasze własne poruszenia serca.

W dodatku, który znajduje się na końcu każdego numeru czytelnicy znajdą teksty prefacji i modlitw eucharystycznych, które stanowią integralną część liturgii Mszy św.
W przyszłości pragniemy opatrzyć komentarzami również te teksty oraz objaśnić znaki, gesty i postawy, z którymi spotykamy się podczas celebracji Mszy św. i innych sakramentów.

Chcemy, aby to nowe czasopismo liturgiczne stało się pomocą również dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w codziennej liturgii, a chcą się nią ubogacić, zrozumieć ją i pogłębić jej znaczenie w swojej codziennej modlitwie.
Mamy nadzieję, że dzięki podręcznemu formatowi z wydawnictwa tego będzie można skorzystać w różnych sytuacjach dnia codziennego: podczas dojazdów do pracy, do szkoły, na uczelnię, a także podczas codziennych spotkań sam na sam z Panem.

Pierwszy numer naszego miesięcznika liturgicznego Od Słowa do Życia obejmuje okres Wielkiego Postu. Ten 40-dniowy okres pokuty rozpoczyna się charakterystycznym obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową. Znak ten oznacza przyznanie się do ułomności i uznanie własnej śmiertelności oraz tego, że potrzebujemy Bożego miłosierdzia, aby osiągnąć zbawienie.
Liturgicznie symbolika wielkopostna ma być inspiracją do zmiany naszego życia, do przemiany naszego myślenia i odkrycia piękna Bożego życia, które każdy z nas w sobie nosi.
Proponujemy zatem na każdy dzień:
- wprowadzenie do liturgii
- pełne teksty czytań mszalnych
- teksty liturgii dnia
- rozważania do każdego czytania
- pytania do refleksji końcowej

W ten sposób pragniemy pomóc czytelnikom w zasłuchaniu się w Boże Słowo proponowane nam w okresie Wielkiego Postu, aby przeżyć go jak najbardziej owocnie dla naszego życia duchowego, gdyż jak usłyszymy w liturgii pierwszej niedzieli tego okresu nie samym chlebem żyje człowiek. I obyśmy o tym nigdy nie zapominali, a nasze czasopismo niech w tym skutecznie pomaga  

źródło opisu: http://www.edycja.pl
źródło okładki: http://www.edycja.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9772353217008
Publisher: Edycja Świętego Pawła
Pages no: 290
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by praca zbiorowa
On shelves
Share this Book
Need help?