logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Oddziały wyklętych - Szymon Nowak
Oddziały wyklętych
by: (author)
4.00 10
NIE BYŁO JUŻ SZANS? W miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu z nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM, GODNOŚĆ I HONOR. BEZNADZIEJA, NĘDZA I TRUD ŻYCIA W PARTYZANTCE. Wegetacja... show more
NIE BYŁO JUŻ SZANS? W miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu z nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM, GODNOŚĆ I HONOR.

BEZNADZIEJA, NĘDZA I TRUD ŻYCIA W PARTYZANTCE. Wegetacja w leśnych kwaterach, głód, choroby, niepewność jutra i stały lęk. Jeden krok – i już można było przejść na TAMTĄ STRONĘ. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali. BO TAKI BYŁ ICH WYBÓR.

UMRZEĆ W BITWIE, Z RĄK KBW LUB AGENTÓW BEZPIEKI? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach w czerwonej katowni. I bezimienny pochówek w zbiorowej, anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie i wyklęcie. Bo uważali, że wykonują SWOJĄ POWINNOŚĆ. ŻE MAJĄ DŁUG WOBEC POLSKI.

ŻOŁNIERZE ODDZIAŁÓW WYKLĘTYCH. Za życia pozostający zwykle w cieniu swoich dowódców, lecz równi im męstwem, duchem i patriotyzmem. Przez wiele lat pozostawali na marginesie życia. Ich dramatyczne losy, arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej znane i coraz bliższe.

Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki, kilkadziesiąt mało znanych, oryginalnych fotografii, a także mapę działań operacyjnych i tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

źródło opisu: http://www.wydawnictwofronda.pl/oddzialy-wykletych
źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/oddzialy-wykletych
show less
Format: papier
ISBN: 9788364095177
Publisher: Fronda
Pages no: 432
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
ksiazkowa-fantazja
ksiazkowa-fantazja rated it
4.0 Oddziały wyklętych
Każdy Polak zna przynajmniej ogólny historii ze szkolnych lat. Jednak obraz pewnych kwestii zostaje zburzony po roku 1945, gdy wkrada się komunizm. O pewnych sprawach niektórzy chcieli szybko zapomnieć, inni z kolei zatuszować nader istotne fakty. Żołnierze wyklęci, zwanymi również drugiej konspirac...
Books by Szymon Nowak
On shelves
Share this Book
Need help?