logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ojciec chrzestny - Mario Puzo
Ojciec chrzestny
by: (author)
3.33 15
Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta (słynne powiedzenie „mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia”), a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród swoich wrogów... show more
Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta (słynne powiedzenie „mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia”), a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród swoich wrogów wzbudza respekt i strach, wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, intratnym interesie, handlu narkotykami, wchodzi w ostry, krwawy konflikt z Cosą Nostrą. Honor rodziny może uratować tylko najmłodszy, ukochany syn Vita Michael, bohater wojenny. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?
show less
Format: EPUB,MOBI
ASIN: 10348
Publisher: Albatros A. Kuryłowicz
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Kundel
Kundel rated it
3.0 Druga najlepsza ksiązka?
Toż to niemożliwe... 8791 oddanych głosów... średnia ocen 5,36... a jednak jakoś to na mnie nie działa. Jakim cudem ta książka wspięła się na szczyt rankingu biblionetki? Jest ciekawa historia, barwne postacie, omerta, ale po vice liderze spodziewałem się czegoś więcej.
On shelves
Share this Book
Need help?