logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ostatni Jeniec Wielkiej Wojny - Włodzimierz Kalicki
Ostatni Jeniec Wielkiej Wojny
by: (author)
Odnajdywanie własnego miejsca na niemieckiej przez parę stuleci ziemi to nie jedyny, będący spadkiem po ostatniej wojnie, kłopot z Niemcami. Mieliśmy ich więcej. I tak spróbowałem w tej książce odtworzyć: przełamanie spadku nienawiści, konflikt z NRD o kontrolę nad ujściem Odry oraz spór o... show more
Odnajdywanie własnego miejsca na niemieckiej przez parę stuleci ziemi to nie jedyny, będący spadkiem po ostatniej wojnie, kłopot z Niemcami. Mieliśmy ich więcej. I tak spróbowałem w tej książce odtworzyć: przełamanie spadku nienawiści, konflikt z NRD o kontrolę nad ujściem Odry oraz spór o znajdujące się w Krakowie zbiory berlińskiej Pruskiej Biblioteki Państwowej, ostatniego jeńca wielkiej wojny.
Te kłopoty Polaków z Niemcami to kłopoty poważne. Bez oswojenia Ziem Zachodnich i Północnych, bez odzyskania kontroli nad dostępem z morza do Świnoujścia i Szczecina, bez chrześcijańskiego pojednania elit obu narodów Polacy byliby dziś inni, a na pewno inaczej wyglądałoby nasze z Niemcami sąsiedztwo.  

źródło opisu: z okładki
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 838929110X
Publisher: W.A.B.
Pages no: 464
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Włodzimierz Kalicki
On shelves
Share this Book
Need help?