logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 1 - Wilczyca z jantaru - Jerzy Szumski
Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 1 - Wilczyca z jantaru
by: (author)
2.50 5
Kontynuacja przygód Pana Tomasza i jego młodego współpracownika, Pawła Dańca, wyszła spod pióra Jerzego Szumskiego, długoletniego ucznia i przyjaciela Zbigniewa Nienackiego, redaktora kilku jego powieści. Poszukiwania śladu wiodącego do miejsca ewentualnego ukrycia Bursztynowej Komnaty. Prowadzą... show more
Kontynuacja przygód Pana Tomasza i jego młodego współpracownika, Pawła Dańca, wyszła spod pióra Jerzego Szumskiego, długoletniego ucznia i przyjaciela Zbigniewa Nienackiego, redaktora kilku jego powieści.

Poszukiwania śladu wiodącego do miejsca ewentualnego ukrycia Bursztynowej Komnaty. Prowadzą je pan Tomasz, Paweł Daniec, siostrzenica Pana Samochodzika Zosia i Onufry Rzecki, radiesteta. Paweł przywozi z Warmii bursztynową figurkę wilczycy i idąc tym tropem poszukiwacze przybywają do Górowa Iławeckiego (figurkę tę zdobył major Janusz Okoński z Zakładu Karnego w Barczewie, który później w niemieckim Bochum, dokąd wyjechał, kupił związaną z figurką mapkę okolic Górowa). W Górowie trwa zlot eksploratorów, czyli poszukiwaczy skarbów. Przybyli także goście z Rosji i z Niemiec. Nasi bohaterowie odkrywają skrytkę Wehrwolfu i zdobywają mapkę, która może być wskazówką dotyczącą miejsca ukrycia Bursztynowej Komnaty.  

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)
show less
Format: papier
ISBN: 8385875247
Publisher: Warmia
Pages no: 200
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jerzy Szumski
On shelves
Share this Book
Need help?