logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pawilon Kwiatu Brzoskwini - Mingmei Yip
Pawilon Kwiatu Brzoskwini
by: (author)
4.17 15
Niemal stuletnia Xiang Xiang, obecnie mieszkająca w Kaliforni, opowiada prawnuczce i jej chłopakowi dzieje swego niezwykłego życia. Bohaterka, pod przybranym imieniem Drogocenna Orchidea, była jedną z najbardziej luksusowych prostytutek w przedwojennym Szanghaju. Historia doskonale wykształconej... show more
Niemal stuletnia Xiang Xiang, obecnie mieszkająca w Kaliforni, opowiada prawnuczce i jej chłopakowi dzieje swego niezwykłego życia. Bohaterka, pod przybranym imieniem Drogocenna Orchidea, była jedną z najbardziej luksusowych prostytutek w przedwojennym Szanghaju. Historia doskonale wykształconej kobiety walczącej z przeciwnościami losu, która zaznała biedy i bogactwa, upokorzeń i szczęścia. Wartka akcja, świetnie zarysowane, egzotyczne tło dawnych Chin i współczesnej Ameryki.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788324718399
Publisher: Świat Książki
Pages no: 592
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Elilaya
Elilaya rated it
4.0 Pawilon Kwiatu Brzoskwini
Bardzo fajna, pouczająca, bardzo życiowa, mądra i dająca do myślenia. Napisana lekkim językiem, wzruszająca, ukazująca walkę o przetrwanie, gonitwę uczuć, na tle egzotycznych Chin. Im bliżej końca tym bardziej przynudza, ale ogólnie jest warta uwagi i godna polecenia.
Books by Mingmei Yip
On shelves
Share this Book
Need help?