logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pelerynek i pogoda pod psem - Wouter van Reek
Pelerynek i pogoda pod psem
by: (author)
4.00 10
Ogień w piecyku zgasł, drewno na opał się skończyło, a na dworze leje jak z cebra. Pelerynek nie ma ochoty na szukanie drewna w taką paskudną pogodę, więc musi wymyślić coś mądrego. Ale czy pomysł, na który wpadł, jest rzeczywiście taki dobry? Pelerynek i pogoda pod psem otwiera serię o ptaku... show more
Ogień w piecyku zgasł, drewno na opał się skończyło, a na dworze leje jak z cebra. Pelerynek nie ma ochoty na szukanie drewna w taką paskudną pogodę, więc musi wymyślić coś mądrego. Ale czy pomysł, na który wpadł, jest rzeczywiście taki dobry?
Pelerynek i pogoda pod psem otwiera serię o ptaku Pelerynku i piesku Lupusiu. w 2007 roku tytuł był nominowany do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis, która jest przyznawana najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży.
Bohaterami serii o Pelerynku, na którą składa się dotychczas sześć książek, jest para przyjaciół: tytułowy ptak Pelerynek oraz malutki piesek Lupuś Wolfram Tungsten. Pelerynek jest ciekawy świata, ma mnóstwo pomysłów, próbuje odkryć, wynaleźć lub dokonać rzeczy, o których nikt nigdy nie słyszał. Niestety nie zawsze wszystko wychodzi mu tak, jak to sobie zaplanował i wtedy do akcji wkracza praktyczny i trzeźwo myślący Lupuś.  

źródło opisu: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/115/index.html
źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/115/index.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788360402511
Publisher: Wydawnictwo Hokus-Pokus
Pages no: 32
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
4.0 Pelerynek i pogoda pod psem
Piękna i oryginalna bajka o przyjaźni i troszczeniu się o przyjaciela.
Books by Wouter van Reek
On shelves
Share this Book
Need help?