logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Player One - Ernest Cline
Player One
by: (author)
4.20 25
NAJLEPSZA POWIEŚĆ SCIENCE FICTION 2011 według Amazonu i największej sieci księgarskiej USA Barnes & Noble 2011 Bestseller "New York Timesa" i "USA Today" Kupiony przez amerykańskiego wydawcę za sześciocyfrową sumę. Dzień później wytwórnia Warner Bros wygrała zażartą aukcję o prawa do ekranizacji.... show more
NAJLEPSZA POWIEŚĆ SCIENCE FICTION 2011 według Amazonu i największej sieci księgarskiej USA Barnes & Noble 2011
Bestseller "New York Timesa" i "USA Today"
Kupiony przez amerykańskiego wydawcę za sześciocyfrową sumę.
Dzień później wytwórnia Warner Bros wygrała zażartą aukcję o prawa do ekranizacji.
Prawa do wydania powieści kupiły największe wydawnictwa w 20 krajach.
2 miejsce (po Stephenie Kingu) w kategorii Najlepsza Powieść SF 2011 według największego portalu czytelniczego - Goodreads.
Najwyżej oceniony audiobook roku
...i wiele innych zaszczytnych wyróżnień!

Wejdź do OASIS - globalnego wirtualnego świata 2044, w którym każdy może być tym, kim chce

Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych.
Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko - żyć, uczyć się, bawić i kochać.
W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki - kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya - enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, filmów i muzyki z lat 80.
Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę...
Cały świat patrzy, tysiące przyłączają się do gry - wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo,by przeszkodzić Wade'owi.
Teraz Wade żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały wirtualny świat i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością - w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec.
STAWKĄ JEST ŚWIAT.
CELEM - NAJWYŻSZA NAGRODA.
JESTEŚ GOTOWY?
Avatar, Matrix i Willy Wonka - czyli kapitalne połączenie.
"Library Journal"
Siłą powieści Cline'a - poza geekowskim odwołaniem do popkultury lat 80. - jest Kandydowski młody bohater i jego poszukiwania w obu światach: wirtualnym i realnym.
"Guardian"
Cline znakomicie wkomponowuje swoje ulubione zabawki i gry lat 80. w porywającą
narrację i trzymającą w napięciu intrygę.
"New York Times"
show less
Format: papier
ISBN: 9788324142729
Publisher: Amber
Pages no: 416
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Books&Sweets
Books&Sweets rated it
3.0 Player One
Anche se mi considero una nerd, più tendente all'otaku e gioco a un sacco di videogiochi, ho fatto fatica a finire questo libro. Le lunghe liste di oggetti culturali della cultura pop degli anni '80 e la sovrabbondanza di 'spiegoni' hanno messo a dura la prova la mia pazienza, oltre a spezzare la na...
EpidermaS
EpidermaS rated it
4.0 Player One
O Matko Bosko Oldskulowo! Jak to wciąga… Książka jest rewelacyjna. To takie skrzyżowanie „[geim]” z „Harrym Potterem” . Biorąc pod uwagę fakt, że obie pozycje (a w zasadzie pozycja i cykl) pochłaniają jak ruchome piaski, jest to chyba najlepsza rekomendacja. „Player One” ma mnóstwo plusów i nawet ni...
Other editions (1)
Books by Ernest Cline
On shelves
Share this Book
Need help?