logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg - Nicholas Carr
Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg
by: (author)
4.00 10
Po co myśleć? Przecież masz internet! Doświadczamy właśnie odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy i mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znów stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji. Internet... show more
Po co myśleć? Przecież masz internet!

Doświadczamy właśnie odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy i mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znów stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji.

Internet wkroczył w nasze życie i bezpowrotnie je przewartościował. Przekształcił sposób, w jaki myślimy i działamy. Nasze problemy z koncentracją, coraz krótsze i uboższe wypowiedzi oraz problemy z przyswajaniem długich tekstów nie są dziełem przypadku. Czyżbyśmy stawali się coraz bardziej płytcy? Czyżby narzędzie, które powstało po to, by nam służyć, przejęło nad nami władzę?

Nicholas Carr pokazuje, jak nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość. Wyrasta przy tym na współczesnego Marshalla McLuhana. Jego książka wywołała w USA zażartą dyskusję, w którą zaangażowało się wielu publicystów i prestiżowych wydawców. Carr serwuje nam coś więcej niż tylko dogłębną i zaskakującą analizę socjologiczną: jego wywód to przede wszystkim wspaniała intelektualna uczta, pełna nieszablonowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na to, czy jesteś zafascynowany możliwościami globalnej sieci, czy też raczej podejrzewasz, że konsekwencją jej rozwoju będzie zagłada rodzaju ludzkiego, warto dowiedzieć się, jak internet oddziałuje na Twój mózg i jak zmieni to Twoją przyszłość.  

źródło opisu: Helion, 2012
źródło okładki: helion.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788324641383
Publisher: HELION
Pages no: 280
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Omnispatium
Omnispatium rated it
4.0 Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg
Książka jest straszna, straszna pod takim względem bo obnaża problemy z którym boryka się pokolenie Y, w tym i ja. Poza tym każdego kto dał się zauroczyć dobrodziejstwom internetu. Wszyscy ogólnie chwalimy globalną sieć za łatwość w dostępie do informacji, jednak to ułatwienie jest też przekleństwem...
Books by Nicholas Carr
On shelves
Share this Book
Need help?