logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Polska odwraca oczy - Kopinska Justyna
Polska odwraca oczy
by: (author)
4.71 35
Nowa książka najczęściej nagradzanej dziennikarki 2015 roku. Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej "Polska odwraca oczy" to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat. - Zawsze chciałam być policjantką śledczą - mówi Kopińska. - Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy... show more
Nowa książka najczęściej nagradzanej dziennikarki 2015 roku.

Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej "Polska odwraca oczy" to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.

- Zawsze chciałam być policjantką śledczą - mówi Kopińska. - Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.

W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim ("Oddział chorych ze strachu") i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo ("Ten trup się nie liczy") oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788380314726
Publisher: Świat Książki
Pages no: 232
Edition language: Polski
Category:
Non Fiction
Bookstores:
Community Reviews
PijanaPoMalinach
PijanaPoMalinach rated it
5.0 Polska odwraca oczy
Justyna Kopińska to jedna z lepszych autorek reportaży. Wielokrotnie otrzymywała za nie liczne nagrody, dlatego wiedziałam, że ów zbiór mnie zachwyci. Tym razem obnaża wady wymiaru sprawiedliwości w Polsce. W książce znajdziemy między innymi reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatryczneg...
Słowa, słowa, słowa
Słowa, słowa, słowa rated it
4.5
Ta książka zawiera 16 reportaży, a po każdym ma się ochotę kląć z gniewu i bezsilności. Do tej pory wydawało mi się, że żyję w kraju, w którym istnieje jakaś sprawiedliwość i można czuć się bezpiecznie. Po lekturze tych reportaży mam co do tego poważne wątpliwości.
Books by Kopinska Justyna
On shelves
Share this Book
Need help?