logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Poskromienie myśli nieoswojonej - Jack Goody
Poskromienie myśli nieoswojonej
by: (author)
3.50 5
Dlaczego sztuka afrykańska różni się od zachodnioeuropejskiej? Dlaczego Indianie zachowują się tak, jak się zachowują? Co kryje się za przeobrażeniami kulturowymi w starożytnej Grecji? Wśród antropologów, socjologów, psychologów, historyków i filozofów tego rodzaju pytania zapoczątkowały dyskusję... show more
Dlaczego sztuka afrykańska różni się od zachodnioeuropejskiej? Dlaczego Indianie zachowują się tak, jak się zachowują? Co kryje się za przeobrażeniami kulturowymi w starożytnej Grecji? Wśród antropologów, socjologów, psychologów, historyków i filozofów tego rodzaju pytania zapoczątkowały dyskusję na temat przejścia od myślenia magicznego do naukowego i rozwoju racjonalności.
Nawiązując do tego zagadnienia, Jack Goody w swojej klasycznej pracy antropologicznej porównuje społeczeństwa piśmienne i niepiśmienne, by ustalić wpływ pisma na sposoby myślenia i procesy poznawcze. Korzysta w tym nie tylko z narzędzi antropologii społecznej, ale i filologii klasycznej, orientalistyki, psychologii i lingwistyki.  

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 2011.
źródło okładki: http://www.piw.pl/fragmenty/goody.htm
show less
Format: papier
ISBN: 9788306033137
Publisher: Państwowy Instytut Wydawniczy
Pages no: 200
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jack Goody
On shelves
Share this Book
Need help?