logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit - Suki Kim, Agnieszka Sobolewska
Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit
by: (author) (translator)
4.50 20
Codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar. Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały... show more
Codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.

Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakceptowane. Uważaj na to, co mówisz. Jeśli ktoś zapyta cię o polityczną sprawę, odpowiedz tylko: „Nie wiem” i zakończ szybko rozmowę. Nie porównuj otaczającej rzeczywistości do tej z twojego rodzinnego kraju – może to zostać uznane za krytykę. Podczas wyjazdów zabronione jest rozmawianie i wspólne jedzenie posiłków z miejscowymi.

Mieszkanie w Pjonjgangu jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone.

Takie wskazówki otrzymała Suki Kim przed swoim wyjazdem do stolicy Korei Północnej, gdzie uczyła angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Żyjąc w absurdalnym i przerażającym świecie komunistycznego terroru miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków i ich sposób rozumienia świata, wykrzywiony przez propagandę państwową. Przekonała się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788324027446
Publisher: Znak literanova
Pages no: 336
Edition language: Polski
Category:
Non Fiction, Social
Bookstores:
Community Reviews
SargentoGarcia
SargentoGarcia rated it
"W Pjongjangu żyje się jak w akwarium. Wszystko, co mówisz i robisz, będzie obserwowane" - to jedno zdanie idealnie obrazuje życie w Korei Północnej. Gdyby było można przyznać 9 gwiazdek to też bym dał max
Books by Suki Kim
Books by Agnieszka Sobolewska
On shelves
Share this Book
Need help?