logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Prowincjonalne zagadki kryminalne - Michał Rusinek, Antonina Turnau
Prowincjonalne zagadki kryminalne
by: (author) (author)
3.00 5
W pewnym prowincjonalnym mieście, w pewnej prowincjonalnej kawiarni pan Wincenty (początkujący pisarz), pan Ludwik (człowiek, który wszystko czyta) i pani Jadwinia (demoniczna kelnerka) rozwiązują zagadki kryminalne. Każdą z 40 zamieszczonych tu zagadek można przeczytać do końca i zobaczyć, jak... show more
W pewnym prowincjonalnym mieście, w pewnej prowincjonalnej kawiarni pan Wincenty (początkujący pisarz), pan Ludwik (człowiek, który wszystko czyta) i pani Jadwinia (demoniczna kelnerka) rozwiązują zagadki kryminalne. Każdą z 40 zamieszczonych tu zagadek można przeczytać do końca i zobaczyć, jak im się to udaje. Można także czytać je tylko do specjalnego znaczka i spróbować rozwiązać zagadkę samemu.

„Prowincjonalne zagadki kryminalne” powstały jako cykl słuchowisk dla Radia Kraków i były prezentowane na antenie przez całe wakacje.

Antonina Turnau - osoba tajemnicza. Zamierza zostać literaturoznawcą, a tymczasem zajęła się literaturą sensacyjną, wzdychając: „Nie mam już co czytać. Muszę sobie coś napisać”.

Michał Rusinek - podejrzana postać. Zajmuje się wykładaniem (na UJ), przekładaniem (książek) i układaniem (limeryków, piosenek, a ostatnio także zagadek kryminalnych).  
show less
Format: papier
ISBN: 8374693878
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 160
Edition language: Polski
Category:
Short Stories
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Michał Rusinek
Books by Antonina Turnau
On shelves
Share this Book
Need help?