logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Przyjaciółka z młodości - Alice Munro
Przyjaciółka z młodości
by: (author)
3.00 10
Alice Munro w doskonałej formie! Kolejna na polskim rynku książka mistrzyni krótkiej formy literackiej, laureatki Bookera. Przyjaciółka z młodości to dziesięć niezwykłych, hipnotyzujących czytelnika opowiadań o tym, co dla każdego z nas najważniejsze, ale i najbardziej tajemnicze: o miłości,... show more
Alice Munro w doskonałej formie!

Kolejna na polskim rynku książka mistrzyni krótkiej formy literackiej, laureatki Bookera. Przyjaciółka z młodości to dziesięć niezwykłych, hipnotyzujących czytelnika opowiadań o tym, co dla każdego z nas najważniejsze, ale i najbardziej tajemnicze: o miłości, tęsknocie, umieraniu, przypadkach rządzących naszym życiem... Prawdziwa literacka uczta dla wielbicieli magii słowa i niezapomnianych wrażeń.

Satysfakcja gwarantowana, bo nazwisko Alice Munro od lat wymieniane jest na liście pretendentów do literackiego Nobla. Za swoją ostatnią – jak sama twierdzi – i najbardziej osobistą książkę Drogie życie kanadyjska autorka otrzymała niedawno prestiżową nagrodę Trillium Book Award, którą niemal ćwierć wieku temu (w 1990 roku) wyróżniono właśnie tom Przyjaciółka z młodości.


"Fantastyczny zbiór opowiadań, pięknie napisany, grający na najgłębszych uczuciach". Michiko Kakutani, „New York Times”

"Czytelnikom, dla których będzie to pierwszy kontakt z Kanadyjką, zazdroszczę rozkoszy odkrywania jednej z najświetniejszych Ameryk współczesnej prozy". Ignacy Karpowicz, „Gazeta Wyborcza”  

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013
źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788308052167
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Pages no: 436
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Kwiat Paproci
Kwiat Paproci rated it
3.0 Przyjaciółka z młodości
Najsłabszy tom z dotychczas przeczytanych przeze mnie dzieł noblistki.
Books by Alice Munro
On shelves
Share this Book
Need help?