logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Psychologia w szkole nr 2(38)/2013. Narkotyki w szkole - Redakcja miesięcznika Charaktery
Psychologia w szkole nr 2(38)/2013. Narkotyki w szkole
Narkotyki w szkole należą do tych problemów, o których wszyscy wiedzą, ale bardzo wielu uważa, że lepiej o nich nie mówić, tylko załatwiać we własnym gronie. Tak się nie da. Uzależnienie od narkotyków dotyka znacznie większą liczbę osób, niż tylko uzależnionego i jego najbliższych. W szkole jego... show more
Narkotyki w szkole należą do tych problemów, o których wszyscy wiedzą, ale bardzo wielu uważa, że lepiej o nich nie mówić, tylko załatwiać we własnym gronie. Tak się nie da.

Uzależnienie od narkotyków dotyka znacznie większą liczbę osób, niż tylko uzależnionego i jego najbliższych. W szkole jego skutki odczuwają – bezpośrednio lub pośrednio – inni uczniowie, nauczyciele, pracownicy... Żadnego problemu związanego z uzależnieniem od czegokolwiek nie wolno lekceważyć ani zamiatać pod dywan. Tym bardziej, że polska szkoła ma wypracowane praktyczne procedury postępowania w takich sytuacjach. W tym numerze „Psychologii w Szkole” przypomina o nich Marek Sochacki, doświadczony terapeuta i szef świętokrzyskiego oddziału Monaru. Rozmowa z nim to gotowa ścieżka postępowania dla każdego nauczyciela zaniepokojonego tym, co dzieje się z jego podopiecznym.

Dlaczego teraz piszemy o narkotykach w szkole? Dlatego że o tym problemie trzeba pisać jak najczęściej, bo on ISTNIEJE i jest wyjątkowo poważny. Zachęcam więc Państwa do uważnej lektury naszego raportu. Polecam też pozostałe teksty, jak zwykle pełne praktycznych rozwiązań, które można wykorzystywać w codziennej pracy. Zapraszam też w niezwykłą podróż do koreańskiej szkoły. To zupełnie inny świat! Wciąż i nieustająco zachęcam Państwa do kontaktu z redakcją. Uroczej i pogodnej wiosny!  

źródło opisu: http://www.psychologiawszkole.pl/o,661,Na_dobry_poczatek.html
show less
Format: papier
Publisher: Redakcja Miesięcznika Charaktery
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Redakcja miesięcznika Charaktery
Share this Book
Need help?