logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Rosyjska Konkubina - Kate Furnivall
Rosyjska Konkubina
by: (author)
4.00 10
-dwie kobiety - matka i córka, uciekają z ogarniętej rewolucją Rosji do Chin -niezwykle malownicza książka, ukazująca Chiny w trudnym okresie transformacji: czas walk wewnętrznych pomiędzy frakcja nacjonalistyczną Czang Kai Szeka i bojówkami Mao Tse Tunga. -przejmująca opowieść o wielkiej... show more
-dwie kobiety - matka i córka, uciekają z ogarniętej rewolucją Rosji do Chin
-niezwykle malownicza książka, ukazująca Chiny w trudnym okresie transformacji: czas walk wewnętrznych pomiędzy frakcja nacjonalistyczną Czang Kai Szeka i bojówkami Mao Tse Tunga.
-przejmująca opowieść o wielkiej miłości, wielkiej stracie i wielkiej nadziei

Lidia Iwanowa i jej matka Walentyna są uciekinierkami z Rosji ogarniętej rewolucją bolszewicką. Od dziesięciu lat mieszkają w skrajnej nędzy w chińskim mieście Junchow. Aby jakoś przeżyć i utrzymać matkę, która topi rozpacz po utracie męża w alkoholu, szesnastoletnia Lidia staje się profesjonalną złodziejką. Pewnego dnia wpada przypadkowo w ręce chińskiej triady Czarnych Węży. Z niebezpieczeństwa niemal cudem wybawia ją młody chiński komunista. Lidia, która dotąd koncentrowała się wyłącznie na tym, by przetrwać, odkrywa, że przeżyć można jedynie z jakiegoś powodu, dla kogoś.
show less
Format: papier
ISBN: 9788374956338
Publisher: Muza
Pages no: 600
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cirya
Cirya rated it
4.0 Rosyjska Konkubina
bardzo ciekawa i wciągajaca historia :) początek może byc lekko zniechęcający, zarówno w kwestii samej fabuły jak i języka szczególików w opisach, ale warto przebrnąć kawałeczek dalej... polecam!
Books by Kate Furnivall
On shelves
Share this Book
Need help?