logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Rottenberg. Już trudno - Anda Rottenberg, Dorota Jarecka
Rottenberg. Już trudno
by: (author) (author)
4.33 15
Wywiad z Andą Rottenberg to historia emancypacji, która zaczyna się w latach 60. od momentu pierwszych zawodowych kroków Rottenberg w warszawskiej Zachęcie, gdzie oprowadzała wycieczki i pisała protokoły z przyjęcia obrazów. Rozwija się na tle przełomowych momentów w historii Polski: roku 1968,... show more
Wywiad z Andą Rottenberg to historia emancypacji, która zaczyna się w latach 60. od momentu pierwszych zawodowych kroków Rottenberg w warszawskiej Zachęcie, gdzie oprowadzała wycieczki i pisała protokoły z przyjęcia obrazów. Rozwija się na tle przełomowych momentów w historii Polski: roku 1968, 1976, 1980 i 1989. Każdy z nich inaczej przeplata się tu ze sztuką.
Na początku ustrojowej transformacji, Rottenberg pracowała w departamencie plastyki Ministerstwa Kultury, gdzie mogła obserwować rozmontowywanie starego systemu i tworzenie nowego. Wróciła do Zachęty w latach 90. jako jej dyrektorka i znalazła się w ogniu najważniejszej bitwy o sztukę, jaka się toczyła w Polsce, i w jakiej chodziło o prawo jednostki, czyli artysty, do wolnej wypowiedzi.
Przez wiele lat usiłowała założyć w Warszawie muzeum sztuki nowoczesnej. Dzisiaj korzysta ze sławy autorki wystaw, tekstów o sztuce oraz autobiograficznej książki „Proszę bardzo”. Pracuje nad kolejnymi wystawami, wykłada w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i jeździ po Warszawie na rowerze.  

źródło opisu: http://www.krytykapolityczna.pl/wydawnictwo
źródło okładki: http://www.krytykapolityczna.pl/wydawnictwo
show less
Format: paperback
ISBN: 9788363855802
Publisher: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Pages no: 251
Edition language: Polski
Category:
Biography Memoir
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
4.5 Anda Rottenberg, Dorota Jarecka - "Rottenberg. Już trudno. Rozmawia Dorota Jarecka"
Kawał prawdy o nas tutaj. I niestety, jeśli jest prawdziwie, to jest to na ogół przykra prawda. Jeśli chodzi o tematy dotyczące samej Andy Rottenberg to jest przeciekawie, warto się z takim życiem zapoznać. Może czasem spełnionym, na pewno nie zawsze szczęśliwym ale na pewno nie nudnym. A jeśli chod...
Books by Anda Rottenberg
Books by Dorota Jarecka
On shelves
Share this Book
Need help?