logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Rozdziobią nas kruki, wrony - Stefan Żeromski
Rozdziobią nas kruki, wrony
3.00 60
Krótka nowela autorstwa Stefana Żeromskiego składająca się z trzech części, pełna aluzji do upadku powstania styczniowego. W opowiadaniu widzimy polskiego chłopa, powstańca, przewożącego na wozie broń. Dzieje się to jesienią, chłop idzie przez pole pełne błota, zacina deszcz. Niestety trafia w... show more
Krótka nowela autorstwa Stefana Żeromskiego składająca się z trzech części, pełna aluzji do upadku powstania styczniowego.
W opowiadaniu widzimy polskiego chłopa, powstańca, przewożącego na wozie broń. Dzieje się to jesienią, chłop idzie przez pole pełne błota, zacina deszcz. Niestety trafia w pewnym momencie na wojsko, jakie to wojsko i co się z nim stanie, można się dowiedzieć po przeczytaniu opowiadania.  

źródło opisu: wikipedia
źródło okładki: http://www.nexto.pl/ebooki/rozdziobia_nas_kruki,_wrony_____p26792.xml
show less
Format: papier
Publisher: Czytelnik
Pages no: 11
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
2.5 Rozdziobią nas kruki, wrony
W noweli tej autor sięga do tematyki powstania styczniowego.Obraz ciała Winrycha rozszarpywanego przez stado wron obrazuje Polskę znajdującą się pod zaborami.
Danway's Books
Danway's Books rated it
4.0 Rozdziobią nas kruki, wrony
Niezwykle smutne, brutalne, alegoryczne opowiadanie Stefana Żeromskiego... Nowela ta opowiada o byłym powstańcu, który idąc przez pola późną jesienią... Powstańcem jest Andrzej Borycki, pseudonim Szymon Winrych, chłop przewożący broń na swoim wozie... W czasie wędrówki napotyka na oddział rosyjski, ...
On shelves
Share this Book
Need help?