logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Rozmowy nad Motławą, Sekwaną i Wezyrą - Paweł Huelle, Marek Wittbrot
Rozmowy nad Motławą, Sekwaną i Wezyrą
by: (author) (author)
Paweł Huelle urodzony w Gdańsku. Całe życie mieszkał nad Motławą. Marek Wittbrot urodzony w Polanowie. Do wyjazdu z Polski mieszkał w Świerczynie, Rumi, Sopocie, Ząbkach, Ząbkowicach Śląskich, Ołtarzewie i Radomiu. Przez ostatnie dwadzieścia lat był związany z Bremą i Paryżem. "Co mogłem... show more
Paweł Huelle urodzony w Gdańsku. Całe życie mieszkał nad Motławą. Marek Wittbrot urodzony w Polanowie. Do wyjazdu z Polski mieszkał w Świerczynie, Rumi, Sopocie, Ząbkach, Ząbkowicach Śląskich, Ołtarzewie i Radomiu. Przez ostatnie dwadzieścia lat był związany z Bremą i Paryżem."Co mogłem opowiedzieć?
Historię wiecznie nieobecnych mężczyzn,
Przegranych wojen, poronień w podróży,
Domów które zmieniały właścicieli
Jak epoka krój sukien albo kapelusza."Paweł Huelle fragment wiersza "Markowi Wittbrotowi""Wiele czasu zajęło mi przekonanie autora "Weisera Dawidka" i "Ostatniej wieczerzy", by dał się namówić na nietypową konwersację. Przekonywałem go nieustannie, że warto głośno się zastanawiać i mówić o tym, co łączy się zarówno z wiarą, jak i naszym doświadczeniem, oraz z prywatnym i publicznym, społecznym życiem. Długo zachęcałem go - prosząc, żeby zgodził się na rozmowy, które miały być, w pewnym stopniu, nawiązaniem do dialogu, jaki przed laty podjęli Józef Sadzik i Czesław Miłosz."

Marek Wittbrot fragment "Postscriptum"
show less
Format: paperback
ISBN: 9788389923516
Publisher: Polnord-Oskar
Pages no: 104
Edition language: Polski
Category:
Biography
Bookstores:
Books by Paweł Huelle
Books by Marek Wittbrot
Share this Book
Need help?