logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Różowy mózg, niebieski mózg - Lise Eliot
Różowy mózg, niebieski mózg
by: (author)
W ciągu ostatnich dziesięcioleci słyszeliśmy wiele o wrodzonych różnicach między chłopcami i dziewczynkami, lecz Lise Eliot twierdzi, że różnice w budowie mózgu dzieci są niewielkie, a odmienne zachowania obu płci biorą się w dużym stopniu z oddziaływań środowiska oraz szkodliwych stereotypów.... show more
W ciągu ostatnich dziesięcioleci słyszeliśmy wiele o wrodzonych różnicach między chłopcami i dziewczynkami, lecz Lise Eliot twierdzi, że różnice w budowie mózgu dzieci są niewielkie, a odmienne zachowania obu płci biorą się w dużym stopniu z oddziaływań środowiska oraz szkodliwych stereotypów. Oczywiście geny i hormony mają wpływ na dzieci, ale to jedynie początek zmian. Decydujące są czynniki społeczne: to, jak rozmawiamy z naszymi dziećmi, czy zachęcamy je do podejmowania ryzyka i tak dalej. Autorka sama jest matką, rozumie więc, jak trudno się pozbyć związanych z płcią oczekiwań, ale wie też, że jest to ważne dla samych dzieci.

Książka ta w jasny i interesujący sposób pokazuje, że, wbrew pozorom, różnice w budowie mózgu chłopców i dziewczynek są niewielkie, a inne zachowania obu płci biorą się w dużym stopniu z wpływów środowiska i działania stereotypów. Oczywiście, geny i hormony mają wpływ na dzieci, ale stanowią jedynie początek zmian - decydujące są czynniki społeczne.

Lise Eliot, doświadczony neurobiolog i matka trojga dzieci, potrafi wyjść poza dzielące nas coraz bardziej stereotypy w rodzaju Mars i Wenus, nie twierdząc jednak, że różnice między płciami nie istnieją. W jej książce znaleźć można nie tylko najnowsze naukowe informacje na temat badań mózgu, ale też głęboko mądre i ludzkie rady dla rodziców i wychowawców, jak pomóc dzieciom, by osiągnęły pełnię swoich możliwości.  

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1139921-rozowy-mozg-niebieski-mozg
show less
Format: papier
ISBN: 9788372785879
Publisher: Media Rodzina
Pages no: 486
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Lise Eliot
On shelves
Share this Book
Need help?