logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Skrzydlak - David Almond
Skrzydlak
by: (author)
5.00 10
Czy żyją wśród nas anioły? Gdy przeprowadzka do nowego domu zbiega się z chorobą małej siostrzyczki, Michael czuje się zagubiony i samotny. Jego życie odmieni się dzięki spotkaniu z niezwykła istotą, która mieszka w starym garażu, pośród pajęczyn i kurzu. Skrzydlak - trochę sowa, trochę anioł,... show more
Czy żyją wśród nas anioły? Gdy przeprowadzka do nowego domu zbiega się z chorobą małej siostrzyczki, Michael czuje się zagubiony i samotny. Jego życie odmieni się dzięki spotkaniu z niezwykła istotą, która mieszka w starym garażu, pośród pajęczyn i kurzu. Skrzydlak - trochę sowa, trochę anioł, sam potrzebuje pomocy, ale w zamian ofiaruje chłopcu cudowny dar...W 2009 roku na podstawie Skrzydlaka powstał długometrażowy film fabularny z Timem Rothem (Pulp fiction, Wściekłe psy, Rob Roy) i Kelly Macdonald (To nie jest kraj dla starych ludzi, Trainspotting) w rolach głównych i reżyserii Annabel Jankel.David Almond (ur. 1951 r.) jest autorem wielu powieści, opowiadań i sztuk scenicznych dla młodych czytelników, za które otrzymał liczne nagrody. Dzieciństwo spędził w górniczym Newcastle nad rzeką Thyne. Tam też osadzona jest akcja Skrzydlaka. Powieść zdobyła Whitbread Children's Novel of the Year Award oraz Carnegie Medal. Na jej podstawie powstała sztuka teatralna, opera i film. David Almond mieszka razem z rodziną w hrabstwie Northumberland w północnej Anglii.
show less
Format: papier
ISBN: 9788375063929
Publisher: Zysk i S-ka
Pages no: 180
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rewolwerowiec
Rewolwerowiec rated it
5.0 Skrzydlak
Piękna historia, autentycznie piękna... " Podszedłem do okna i wyjrzałem przez wąskie szpary w okiennicach. - Co robisz? - zapytała Mina. - Sprawdzam, czy świat jeszcze tam jest." Zastanawialiście się kiedyś po co człowiekowi łopatki?... :)
Other editions (2)
Books by David Almond
On shelves
Share this Book
Need help?