logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Spórz na mnie - Jennifer Egan
Spórz na mnie
by: (author)
"Spójrz na mnie" to satyra na amerykański kult wizerunku, a jednocześnie próba uchwycenia ducha naszych czasów. To spojrzenie na zagadkę ludzkiej tożsamości i niepokojący wgląd w przyszłość. Modelka Charlotte Swenson powraca na Manhattan po ciężkim wypadku samochodowym, kilku operacjach... show more
"Spójrz na mnie" to satyra na amerykański kult wizerunku, a jednocześnie próba uchwycenia ducha naszych czasów. To spojrzenie na zagadkę ludzkiej tożsamości i niepokojący wgląd w przyszłość.

Modelka Charlotte Swenson powraca na Manhattan po ciężkim wypadku samochodowym, kilku operacjach plastycznych i rekonwalescencji w rodzinnym Rockford w stanie Illinois. Nie rozpoznawana przez znajomych, szybko przekonuje się, ze powrót do dawnego życia jest niemożliwy. Przyjaciele o niej zapominają, nie otrzymuje ofert pracy i stopniowo popada w depresję.
Podczas rekonwalescencji w Rockford przypadkiem poznaje nastoletnią Charlotte, córkę swojej przyjaciółki sprzed lat. Na samotną w gronie rodziny i rówieśników młodą dziewczynę mają wpływ dwaj bliscy jej mężczyźni.
Kobieta i dziewczyna walczą o niezależność i o prawo bycia sobą. Ich losy biegną równolegle, aż do nieoczekiwanego zakończenia...  

źródło opisu: Świat Książki, 2004
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8373916520
Publisher: Świat Książki
Pages no: 570
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jennifer Egan
On shelves
Share this Book
Need help?