logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Stalin. Pierwsza pełna biografia oparta na rewelacyjnych dokumentach z tajnych archiwów rosyjskich - Edward Radziński
Stalin. Pierwsza pełna biografia oparta na rewelacyjnych dokumentach z tajnych archiwów rosyjskich
by: (author)
4.17 15
Ekscytująca biografia napisana na podstawie nie znanych dotąd dokumentów z tajnych archiwów rosyjskich, a także wspomnień i rozmów ze świadkami tamtych czasów. Autor dotarł m.in. do jednego ze specjalnych ochroniarzy, który po czterdziestu latach zdecydował się ujawnić posiadane informacje i... show more
Ekscytująca biografia napisana na podstawie nie znanych dotąd dokumentów z tajnych archiwów rosyjskich, a także wspomnień i rozmów ze świadkami tamtych czasów. Autor dotarł m.in. do jednego ze specjalnych ochroniarzy, który po czterdziestu latach zdecydował się ujawnić posiadane informacje i dostarczył najpoważniejszych dowodów na istnienie spisku związanego ze śmiercią Stalina.

Książka ujawniająca wiele zaskakujących faktów z życia Generalissimusa, jest czymś więcej niż tylko biografią radzieckiego tyrana. Jest jednocześnie fascynującym freskiem epoki, przez całe dziesięciolecia spowitej zasłoną mitów i kłamstw.

Stalin Edwarda Radzińskiego ma dwie ważne zalety. Jest sensacyjny i jednocześnie realistyczny. Zawiera przy tym dotąd nie publikowane materiały archiwalne i interesujące wywiady.
Times Literary Suplement  
show less
Format: papier
ISBN: 8385852220
Publisher: Magnum
Pages no: 633
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
arturoschodzinski
arturoschodzinski rated it
4.0 Stalin. Pierwsza pełna biografia oparta na rewelacyjnych dokumentach z tajnych archiwów rosyjskich
Nie był to mój pierwszy kontakt ze Stalinem, ale tym razem to nie było spotkanie to zderzenie, to szok. Bardzo dobrze ukazana postać tyrana, który szafował milionami ludzkich istnień. Autor bardzo dobrze ukazuje tło historyczne i sprawnie prowadzi narrację. Lektura pomaga tez zrozumieć to co teraz d...
Books by Edward Radziński
On shelves
Share this Book
Need help?