logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Stanisław Brejdygant czyta PODRÓŻE Z HERODOTEM - Ryszard Kapuściński
Stanisław Brejdygant czyta PODRÓŻE Z HERODOTEM
by: (author)
3.50 5
Kiedy Ryszard Kapuściński przygotowywał się do swojej pierwszej zagranicznej podróży, dostał w prezencie „Dzieje” Herodota. Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. Ponadczasowe porozumienie między współczesnym reporterem a wielkim... show more
Kiedy Ryszard Kapuściński przygotowywał się do swojej pierwszej zagranicznej podróży, dostał w prezencie „Dzieje” Herodota. Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce.

Ponadczasowe porozumienie między współczesnym reporterem a wielkim Grekiem, uznanym za ojca historii, pomogło Kapuścińskiemu znaleźć formułę na książkę całkiem inną w jego dziennikarskim dorobku. Skupioną nie jak dotychczas na wnikliwej obserwacji świata, lecz na istocie pracy reportera. Okazuje się bowiem, że współczesny świat jawi się pisarzowi w zupełnie inny sposób, gdy zaczyna oświetlać go narracja z przeszłości. Czytelnik ma zaś przed sobą dwie odmienne perspektywy – raz staje się mieszkańcem starożytności, innym razem – człowiekiem zanurzonym w teraźniejszości.

„Podróże z Herodotem” to utwór pisany z dystansem godnym krytyka literatury. Widoczny jest w nim głęboki namysł nad rolą dziennikarza-reportera i współczesnymi środkami opisu świata. To również pasjonująca przygoda intelektualna dla wszystkich, którzy śledzą zachodzące wokół nas zmiany i próbują wpisać je w bieg wciąż trudnej do zrozumienia historii. Jeden z ostatnich i zarazem najbardziej dojrzałych utworów mistrza polskiego reportażu czyta aktor Stanisław Brejdygant.  

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/15060/wd/ryszard-kapusci...(?)
źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/15060/wd/ryszard-kapusci...»
show less
Format: audiobook
ISBN: 9788311126015
Publisher: Agora S.A.
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Bettie's Books
Bettie's Books rated it
3.0 Travels with Herodotus by Ryszard Kapuściński
bookshelves: journalism, nonfiction, winter-20152016, non-fic-feb-2016, travel, tbr-busting-2016, nutty-nuut, autobiography-memoir, translation, twist-on-a-theme Read from February 18, 2014 to February 05, 2016 Description: From the master of literary reportage whose acclaimed books include Sha...
Other editions (7)
Books by Ryszard Kapuściński
On shelves
Share this Book
Need help?