logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces - Howard Schultz
Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces
by: (author)
2.00 10
W pewne wtorkowe popołudnie w lutym 2008 roku Starbucks zamknąłwszystkie swoje lokale w Stanach Zjednoczonych.Informacja wywieszona na 7100 zamkniętych drzwiach głosiła:,,Potrzebujemy trochę czasu, by ulepszyć nasze espresso.Przygotowanie dobrego espresso wymaga wprawy.Dlatego też postanowiliśmy... show more
W pewne wtorkowe popołudnie w lutym 2008 roku Starbucks zamknąłwszystkie swoje lokale w Stanach Zjednoczonych.Informacja wywieszona na 7100 zamkniętych drzwiach głosiła:,,Potrzebujemy trochę czasu, by ulepszyć nasze espresso.Przygotowanie dobrego espresso wymaga wprawy.Dlatego też postanowiliśmy poświęcić się udoskonaleniu tej sztuki”.
Decyzje tę podejmuje Howard Schultz. Gdy istnienie Starbucksa staje pod znakiem zapytania i firma zaczyna przynosić gigantyczne straty, Schultz wraca do gry. Tak jak Steve Jobs po powrocie do Apple'a, Schultz dokonuje rewolucji, wprowadza śmiałe i często kontrowersyjne zmiany, stawiając swą firmę na nogi.
Na tym jednak podobieństwa do Jobsa się kończą. Schultz proponuje zupełnie inny pomysł na biznes i jego prowadzenie: stawia na ludzi, tradycyjne wartości, proste i doskonałe espresso. Efekt?Dziś Starbucks to 60 milionów kubków kawy tygodniowo wydawanych w 16 tysiącach kawiarni w 54 krajach.
Howard Schultz to jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie, jednak jego droga do sukcesu nie była łatwa. Pochodzi z biednej rodziny, wychował się na Brooklynie. Mimo to nigdy nie poddawał się przeciwnościom lodu, uzyskał stypendium i ukończył Northern Michigan University, rozpoczął pracę w Seattle w firmie Starbucks, a kiedy jego innowacyjne pomysły nie spotkały się z aprobatą zarządu, stworzył swoją własną sieć kawiarni Il Giornale. Po dwóch latach właściciele Starbucksa postanowili wycofać się z branży i sprzedali firmę Schultzowi. Ten zainwestował w rozwój całej sieci, dzięki czemu stworzył najważniejszą i największą sieć kawiarni na świecie. STARBUCKS to jeden z najważniejszych biznesowych hitów ostatnich lat - książka gościła na szczycie listy bestsellerów ,,New York Timesa”, a Amazon zaliczył go do grona najważniejszych książek roku..
show less
Format: papier
ISBN: 9788324016884
Publisher: Znak literanova
Pages no: 312
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Howard Schultz
On shelves
Share this Book
Need help?