logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Stary Noe - Zuzanna Orlińska
Stary Noe
by: (author)
4.25 10
Każdy zna tę opowieść: Bóg postanowił zniszczyć ludzkie plemię potopem, uratować tylko sprawiedliwego Noego, jego rodzinę i taką ilość zwierząt, jaka zmieści się na zbudowaną przez Noego Arkę. Czy Sprawiedliwy nie powinien być miłosierny? Czy może nie zabrać na trzeszczącą, przeładowaną łajbę... show more
Każdy zna tę opowieść: Bóg postanowił zniszczyć ludzkie plemię potopem, uratować tylko sprawiedliwego Noego, jego rodzinę i taką ilość zwierząt, jaka zmieści się na zbudowaną przez Noego Arkę.

Czy Sprawiedliwy nie powinien być miłosierny? Czy może nie zabrać na trzeszczącą, przeładowaną łajbę kolejnego żywego stworzenia, które w strugach deszczu prosi o pomoc?

Stary Noe to współczesna interpretacja znanej opowieści biblijnej o potopie, w której okazuje się, że czasami “żeby być uczciwym, nie można być za bardzo posłusznym.”
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788376723815
Publisher: Literatura
Pages no: 48
Edition language: Polski
Category:
Childrens
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
4.0 Zuzanna Orlińska - "Stary Noe"
Kapitalne, współczesne przepisanie opowieści o Arce Noego autorka wykorzystała do pięknego, bardzo syntetycznego pokazania co to znaczy głęboko, prawdziwie wierzyć. A jednocześnie być zwyczajnym człowiekiem i w pełni świadomie zachować swoje człowieczeństwo nie zawsze, być może zgodne zarówno z ocz...
Books by Zuzanna Orlińska
On shelves
Share this Book
Need help?