logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Sto dwadzieścia dni Sodomy, czyli szkoła libertynizmu - Donatien Alphonse François de Sade
Sto dwadzieścia dni Sodomy, czyli szkoła libertynizmu
1.88 20
De Sade pisze o swojej książce: "jest najbardziej nieczystą opowieścią, jaka powstała od początku świata. Podobnej nie spotka się ani u starożytnych, ani u nowożytnych". Traktuje ona o najbardziej mrocznej stronie ludzkiej natury, jaką jest pożądanie pełnej władzy nad drugim człowiekiem, chęć... show more
De Sade pisze o swojej książce: "jest najbardziej nieczystą opowieścią, jaka powstała od początku świata. Podobnej nie spotka się ani u starożytnych, ani u nowożytnych". Traktuje ona o najbardziej mrocznej stronie ludzkiej natury, jaką jest pożądanie pełnej władzy nad drugim człowiekiem, chęć zadawania bólu na różne wymyślne sposoby i wola seksualnego spełnienia, dokonanego w sposób trudno wyobrażalny dla przeciętnego zjadacza chleba. De Sade z niespotykaną maestrią łączy erotyzm z filozofią, której centralnym punktem jest konieczność "powiedzenia wszystkiego, jakkolwiek ludzie by się tego obawiali". Książka ta jest prawdziwym dzieckiem swoich czasów, epoki oświecenia, w której balansowano między religijną bigoterią a racjonalistyczną krytyką krystalizującego się konserwatyzmu. Dzieło to, pomimo zakazów i klątw jakie na nie nałożono, stało się jednym z najbardziej poczytnych tytułów końca XVIII w.
show less
Format: papier
ISBN: 9788389533784
Publisher: Mireki
Pages no: 470
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Moira
Moira rated it
2.0 Sto dwadzieścia dni Sodomy, czyli szkoła libertynizmu
Treści tego typu szokować mogły w ubiegłym stuleciu, mnie osobiście książka bardziej rozbawiła niż zniesmaczyła czy oburzyła. Przeczytać tę powieść warto, ale raczej ze względu na jej "kultowość" niż faktyczną literacką wartość.
Other editions (2)
Books by Donatien Alphonse François de Sade
On shelves
Share this Book
Need help?