logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Świat pani Malinowskiej. Trzecia płeć - Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Świat pani Malinowskiej. Trzecia płeć
1. Bogna, młoda wdowa, Malinowski, człowiek ambitny ale słaby, pochodzący z nizin i niezbyt zdolny oraz Stefan, posiadający wszelkie męskie przymioty, oprócz fortuny. Bogna, zakochana w Malinowskim, postanawia zrezygnować z pracy, poświęcić się domowi i wychowaniu przyszłych dzieci. Nie dostrzega... show more
1. Bogna, młoda wdowa, Malinowski, człowiek ambitny ale słaby, pochodzący z nizin i niezbyt zdolny oraz Stefan, posiadający wszelkie męskie przymioty, oprócz fortuny. Bogna, zakochana w Malinowskim, postanawia zrezygnować z pracy, poświęcić się domowi i wychowaniu przyszłych dzieci. Nie dostrzega przywar przyszłego męża, a kiedy zaczynają jej się objawiać, tłumaczy go na każdym kroku, pracuje za niego, znosi poniżenia i zdrady.

2.Anna przyjeżdża do Warszawy na rozmowę na temat pracy w biurze turystycznym. Kwalifikacje ma, wykształcenie też ale cała poczekalnia pełna kandydatów. Okazuje się jednak, że robi na tyle dobre wrażenie, że zostaje przyjęta na okres próbny na stanowisko kierownika. Ma zastąpić Komitkiewicza, który odchodzi, ponieważ zaproponowano mu pensję niższą, niewystarczającą na sfinansowanie jego dotychczasowego trybu życia. Nie najmniejszym atutem Anny w oczach szefa jest fakt, że zgodziła się na jeszcze niższą pensję.  

źródło opisu: opis autorski
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8321807925
Publisher: Wydawnictwo Łódzkie
Pages no: 461
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Share this Book
Need help?