logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Świat według Vanessy - Katarzyna Majgier
Świat według Vanessy
by: (author)
4.00 10
Siedemnastoletnia Vanessa wychowała się w kiosku z gazetami. Nauczyła się czytać na pisanych wielkimi literami tytułach w rodzaju „Kosmici płoszą mi kury” i przyzwyczaiła się z gazet czerpać wiedzę o świecie, czyli modzie, urodzie, luksusowych wnętrzach i samochodach oraz życiu gwiazd. Nawet... show more
Siedemnastoletnia Vanessa wychowała się w kiosku z gazetami. Nauczyła się czytać na pisanych wielkimi literami tytułach w rodzaju „Kosmici płoszą mi kury” i przyzwyczaiła się z gazet czerpać wiedzę o świecie, czyli modzie, urodzie, luksusowych wnętrzach i samochodach oraz życiu gwiazd. Nawet swoje życie wyobraża sobie jako kolorowy magazyn. Chętnie stosuje w praktyce znalezione w pismach porady, drażniąc nauczycieli modnymi strojami i doprowadzając do dziwnych ciągów wydarzeń, gdy na przykład usiłuje pozostawić byłym chłopakom miłe wspomnienia. Kiedy spotyka dziennikarza piszącego artykuł, ma nadzieję spełnić swoje marzenia: „wkręcić się do prasy” i zobaczyć tam swoje nazwisko. Nawet przy artykule na kontrowersyjny temat!

Pewnego dnia poznaje sąsiadkę – tajemniczą starszą kobietę, która tak bardzo różni się od znanych jej z otoczenia i z gazet „emerytek”, że zaczyna ją fascynować. Nie ma telewizora, a jej mieszkanie wypełniają książki, które Vanessa uważa za zdecydowanie zbyt grube, żeby nadawały się do czytania.

Czy Vanessa oraz starsza od niej o ponad pół wieku intelektualistka znajdą wspólny język?  

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-289-Swiat_wedlug_Vanessy
źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-289-Swiat_wedlug_Vanessy
show less
Format: papier
ISBN: 9788362955336
Publisher: Akapit-Press
Pages no: 264
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
MaggieRose
MaggieRose rated it
4.0 Świat według Vanessy
http://szeptksiazek.blogspot.com/2012/06/swiat-wedug-vanessy-katarzyna-majgier.html
Books by Katarzyna Majgier
On shelves
Share this Book
Need help?