logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków - Mary Roach
Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków
by: (author)
3.00 20
Co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci? Sztywniak to książka o czasami dziwacznych, często szokujących, ale niezmiennie fascynujących wyczynach zwłok. Mary Roach zdecydowała się opisać - z niebywałym poczuciem humoru, ale nie przekraczając granic dobrego smaku - pośmiertne przygody naszych... show more
Co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci? Sztywniak to książka o czasami dziwacznych, często szokujących, ale niezmiennie fascynujących wyczynach zwłok.
Mary Roach zdecydowała się opisać - z niebywałym poczuciem humoru, ale nie przekraczając granic dobrego smaku - pośmiertne przygody naszych ciał, które są wykorzystywane do różnych eksperymentów i badań. Odwiedza krematoria, zakłady pogrzebowe, kostnice i najdziwniejsze laboratoria, by odkryć przed nami najciekawsze formy spędzania ?wolnego czasu? po śmierci. Można na przykład dać się pokroić na potrzeby zajęć z anatomii, można testować wytrzymałość samochodów w wypadkach albo poddać się leniwemu rozkładowi użyźniającemu rośliny ogrodowe, a w bardziej egzotycznych miejscach globu można nawet pozwolić się zjeść lub zażyć w celach leczniczych. To książka, która umożliwi wam dokonanie najlepszych planów na zbliżającą się wieczność.
"Zwłoki to nasi superbohaterowie: niestraszny im ogień, potrafią znieść upadki z wysokich budynków i czołowe zderzenia ze ścianą. Można do nich strzelać, przejechać im po nogach motorówką - to ich nie rusza. (...) To jak mieć na usługach Supermana - byłoby strasznym marnotrawstwem rezygnować z jego potencjału i nie wykorzystywać go do rozwoju ludzkości."  
show less
Format: papier
ISBN: 9788324013029
Publisher: Znak
Pages no: 296
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
A--
A-- rated it
3.0 Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków
Mary to strasznie wścibskie i ciekawskie babsko. Tabu to jej pożywka. Gdzie by tu jeszcze zajrzeć, co by tu jeszcze.... A, truposz! No to dawaj go na tapetę! A tak poważnie, to książka jest ciekawsza niż myślałem i mniej naruszające tabu śmierci niż by się zdawało. Troszkę makabryczne są fragmenty o...
Books by Mary Roach
On shelves
Share this Book
Need help?