logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
To-Morrow. A Peaceful Path to Real Reform - Ebenezer Howard
To-Morrow. A Peaceful Path to Real Reform
by: (author)
„To-Morrow” Ebenezera Howarda jest jedną z najsłynniejszy publikacja w historii urbanistyki. Pierwotnie opublikowana w 1898 roku i wielokrotnie wznawiana, wywołała ruch miast-ogrodów na całym świecie oraz zasadniczo wpłynęła na dyskusję o nowoczesnej urbanistyce. Miasto-ogród to koncepcja... show more
„To-Morrow” Ebenezera Howarda jest jedną z najsłynniejszy publikacja w historii urbanistyki. Pierwotnie opublikowana w 1898 roku i wielokrotnie wznawiana, wywołała ruch miast-ogrodów na całym świecie oraz zasadniczo wpłynęła na dyskusję o nowoczesnej urbanistyce.

Miasto-ogród to koncepcja miasta satelickiego, osiedla oddalonego od centrum miasta, charakteryzującego się niską, luźną zabudową, a przede wszystkim znacznym udziałem terenów zielonych (lasów, ogrodów, parków, itp.) w ogólnej powierzchni miasta. Pojawiła się w odpowiedzi na problem przeludnienia miast. Jednostka została oparta na planie koła, podzielonego głównym ulicami na sześć jednakowych części. Poszczególne strefy miały przypisane funkcje, np: usługowe, mieszkaniowe, rekreacyjne. Całość była skupiona wokół centralnego parku w którym znajdowały się budynki publiczne i otoczona wieńcem terenów rolniczych.  

źródło opisu: opis autorski
źródło okładki: www.routledge.com
show less
Format: papier
ISBN: 9780415561938
Publisher: Routledge
Pages no: 220
Edition language: English
Bookstores:
Books by Ebenezer Howard
On shelves
Share this Book
Need help?