logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Tymczasowa - Małgorzata Hayles
Tymczasowa
by: (author)
3.50 10
Praca w domu była świadomym wyborem Marty. Inteligentna, dowcipna i wrażliwa kobieta nigdy jednak nie była typową panią domu – zbyt ceniła sobie swoją niezależność, często podejmując się różnych zleceń – tłumaczeń, tworzenia skeczy i monologów kabaretowych... W końcu kultura była jej żywiołem, a... show more
Praca w domu była świadomym wyborem Marty. Inteligentna, dowcipna i wrażliwa kobieta nigdy jednak nie była typową panią domu – zbyt ceniła sobie swoją niezależność, często podejmując się różnych zleceń – tłumaczeń, tworzenia skeczy i monologów kabaretowych... W końcu kultura była jej żywiołem, a okazało się, że można na niej całkiem nieźle zarobić.

Marta nie dała się zamknąć między sypialnią, kuchnią a pokojami dzieci, choć gorąco wspierała je na każdym kroku. Nie to, co Tomasz – weekendowy tatuś, jak się okazało, tak bardzo nieidealny, jak tylko mężczyzna być może.

Stopniowo Marta dochodzi do wniosku, że jej życie byłoby znacznie lepsze... bez niego. Kiedy dodatkowo ten mówi jej o Pannie Paulinie, postanawia odnaleźć dawną siebie i cieszyć się życiem, które – jak można było pomyśleć – utraciła.  

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2012
źródło okładki: http://www.replika.eu
show less
Format: papier
ISBN: 9788376741925
Publisher: Replika
Pages no: 288
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
3.5 Tymczasowa
Opowieść napisana poetycką prozą... Autorka poprzez postać głównej bohaterki o imieniu Marta ukazuje jak rozpad wieloletniego małżeństwa, który zdaje się być swego rodzaju "końcem świata" tak naprawdę okazuje się ostatecznie drogą powrotu do samej siebie... Marta wychodząc za mąż była młodą dziewczy...
Other editions (1)
Books by Małgorzata Hayles
On shelves
Share this Book
Need help?