logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Upadły Anioł - Mari Jungstedt
Upadły Anioł
by: (author)
3.00 15
W powiewach wiosennego wiatru na Gotlandii, Visby świętuje uroczystość inauguracji nowo wybudowanej hali kongresowej, na którą przybywa około pięciuset zaproszonych gości. Aranżer tego wielkiego przyjęcia, Viktor Algard, nie przypuszcza, że jest to ostatnie przyjęcie, jakie organizuje w swoim... show more
W powiewach wiosennego wiatru na Gotlandii, Visby świętuje uroczystość inauguracji nowo wybudowanej hali kongresowej, na którą przybywa około pięciuset zaproszonych gości. Aranżer tego wielkiego przyjęcia, Viktor Algard, nie przypuszcza, że jest to ostatnie przyjęcie, jakie organizuje w swoim życiu.
Następnego dnia ktoś odnajduje jego zwłoki w budynku hali. Komisarz Knutas próbuje odnaleźć motyw tej zbrodni. Jego podejrzenia dotyczą zarówno groźnego pobicia przypadkowego nastolatka, nieznanego hodowcy owiec, tajemniczej kochanki zamordowanego, jak i jego niegdysiejszego biznesowego konkurenta. Prowadzone dochodzenie stawia komisarza jako ojca nastolatka i szefa policji przed sporym dylematem. Dziennikarz telewizyjny Johan Berg próbuje działać na własną rękę. Jego niedawno poślubiona żona, Emma Winarve, staje się przypadkowym świadkiem kryminalnych wydarzeń i wpada w tarapaty, ryzykując życie.
„Upadły Anioł” to mrożący krew w żyłach psychologiczny thriller, obraz dewastacji ludzkiej psychiki, do jakiej może prowadzić toksyczne rodzicielstwo.  

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2011
źródło okładki: http://www.bellona.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788311120099
Publisher: Bellona
Pages no: 336
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Aniutka 90
Aniutka 90 rated it
3.0 Upadły Anioł
Jako, że szwedzkie kryminały są teraz bardzo popularne, spróbowałam i ja. Mój wybór padł na "Upadły anioł" M. Jungstedt. "Światowy bestseller" czytam na okładce, zaciekawiona zanurzyłam się w zagadkę inspektora Knutasa. Mimo, że na początku nazwy miejsc, ulic mogą wydawać się dziwne i nie zrozumiałe...
Books by Mari Jungstedt
On shelves
Share this Book
Need help?