logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
W drodze - Jack Kerouac
W drodze
by: (author)
5.00 10
Przymiotnik "kultowy" bywa często nadużywany w odniesieniu do dzieł filmowych czy literackich, ale w przypadku książki Kerouaca trudno o lepsze określenie. Nieczęsto się zdarza, żeby jedna książka zdołała tak doskonale oddać klimat epoki, zarejestrować przełom dokonujący się zarówno w samej... show more
Przymiotnik "kultowy" bywa często nadużywany w odniesieniu do dzieł filmowych czy literackich, ale w przypadku książki Kerouaca trudno o lepsze określenie. Nieczęsto się zdarza, żeby jedna książka zdołała tak doskonale oddać klimat epoki, zarejestrować przełom dokonujący się zarówno w samej literaturze, jak i w życiu narodu. Jej fabuła wydaje się bardzo prosta - ot, grupa młodzieńców, szukających sensu życia, jeździ po Ameryce, na ogół bez wyraźnego celu, najczęściej bez pieniędzy, niekiedy na bakier z prawem. Owi młodzieńcy to pierwsi beatnicy, zrzucający za sprawą swoich ideałów i swojego życia gorset konwencji, krępujący amerykańską przeciętność.
show less
Format: papier
ISBN: 9788374140829
Publisher: W.A.B.
Pages no: 406
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rewolwerowiec
Rewolwerowiec rated it
5.0 W drodze
TAKIEJ książki szukałem. Prawdziwy zastrzyk szaleńczej adrenaliny. Energia aż iskrzy z jej stron. Absolutny zachwyt... Jedna z najważniejszych książek w moim dotychczasowym życiu. Po prostu wspaniała.
Other editions (5)
Books by Jack Kerouac
On shelves
Share this Book
Need help?