logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu - Mark Miodownik, Dariusz Żukowski
W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu
by: (author) (translator)
3.50 10
W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu – to książka, która wyjaśni, czy: istnieją betonowe tkaniny? Co jest źródłem charakterystycznego szelestu banknotów? Dlaczego czekolada rozpływa się w ustach i czy jej produkcja ma coś wspólnego z... show more
W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu – to książka, która wyjaśni, czy: istnieją betonowe tkaniny? Co jest źródłem charakterystycznego szelestu banknotów? Dlaczego czekolada rozpływa się w ustach i czy jej produkcja ma coś wspólnego z procesem fermentacji? Na czym polegała tajemnica samurajskich mieczy? Co to za materiał o błękitnej barwie i rozmywających się konturach, który nic nie waży w dłoni i – uwaga – naprawdę nie chodzi o kawałek nieba?

Mark Miodownik zabiera nas w niesamowitą podróż po świecie materii. Niezłomna – stal, zaufany – papier, przepyszna – czekolada, wyśniony – plastik, niewidzialne – szkło, to główni, choć nie jedyni, bohaterowie tej pasjonującej opowieści. Autor wyjaśnia, skąd się biorą niezwykłe właściwości materiałów, jaka jest ich historia, jak były i są wykorzystywane. Odkrywa przed nami tajemnice zawarte w rzeczach, z którymi stykamy się na co dzień. Robi to z pisarskim zacięciem (czytaliście już kiedyś scenariusz filmu o plastiku?), które pozwala przypuszczać, że po lekturze tej książki wiele osób natychmiast zapisze się na studia z materiałoznawstwa. Miodownik nie tylko dzieli się swoją wiedzą, ale też zaraża czytelników ciekawością świata i dobrym humorem.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788365271082
Publisher: Karakter
Pages no: 291
Edition language: Polski
Category:
Popular Science
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
3.5 Mark Miodownik - "W rzeczy samej"
Dla tych którzy lubią czytać tradycyjne książki z kubkiem w ręku i czymś słodkim pod ręką doskonałe rozdziały o papierze, porcelanie i czekoladzie. Ale uwaga, tekst w mocny sposób wzmaga apetyt na kosteczkę czekolady, lepiej przygotować zawczasu ;-)
Books by Mark Miodownik
Books by Dariusz Żukowski
On shelves
Share this Book
Need help?