logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Walczyłem z Kriegsmarine. Wspomnienia podwodniaka z radzieckiej floty bałtyckiej - Wiktor Korż, Arkadiusz Romanek
Walczyłem z Kriegsmarine. Wspomnienia podwodniaka z radzieckiej floty bałtyckiej
by: (author) (author)
Wiktor Korż (1912-1993) był weteranem II wojny światowej, podwodniakiem, marynarzem radzieckiej Floty Bałtyckiej. W swojej wspomnieniowej książce opisuje najbardziej charakterystyczne momenty wojny morskiej na Bałtyku, który od zawsze był dla okrętów podwodnych jednym z najniebezpieczniejszych... show more
Wiktor Korż (1912-1993) był weteranem II wojny światowej, podwodniakiem, marynarzem radzieckiej Floty Bałtyckiej. W swojej wspomnieniowej książce opisuje najbardziej charakterystyczne momenty wojny morskiej na Bałtyku, który od zawsze był dla okrętów podwodnych jednym z najniebezpieczniejszych akwenów. Wynikało to głównie z trudności nawigacyjnych: licznych płycizn, mielizn oraz nasycenia tego teatru działań wojennych sprzętem - lotnictwem, środkami blokady oraz jednostkami zwalczania okrętów podwodnych (zarówno niemieckimi jak i, do pewnego czasu, także fińskimi), utrudniającymi okrętom podwodnym uzyskanie swobody operacyjnej.

Wiktor Korż w swojej książce daje świadectwo szerokiej wiedzy dotyczącej kwestii technicznych oraz znajomości realiów wojny na morzu, prowadzonej w niezmiernie ciężkich i zmiennych warunkach.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788311116153
Publisher: Bellona
Pages no: 216
Edition language: Polski
Series:
Bookstores:
Books by Wiktor Korż
Books by Wiktor Korż
On shelves
Share this Book
Need help?