logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wilcze dziedzictwo. Cienie przeszłości - Magda Parus
Wilcze dziedzictwo. Cienie przeszłości
by: (author)
„Przypuszczalnie atak niedźwiedzia” — podaje prasowa notatka. Cóż, ludzie przyjmą każde wyjaśnienie, byle nie padło słowo „wilkołak”. Mieszkańca niewielkiego miasteczka w Górach Skalistych teoretycznie mógł zabić niedźwiedź, Colin nie wierzy jednak w takie zbiegi okoliczności. Tak się bowiem... show more
„Przypuszczalnie atak niedźwiedzia” — podaje prasowa notatka. Cóż, ludzie przyjmą każde wyjaśnienie, byle nie padło słowo „wilkołak”. Mieszkańca niewielkiego miasteczka w Górach Skalistych teoretycznie mógł zabić niedźwiedź, Colin nie wierzy jednak w takie zbiegi okoliczności. Tak się bowiem składa, że właśnie w tym miasteczku przebywają pod opieką wujostwa jego przyrodni brat i siostra. Czy są w jakiś sposób powiązani z tajemniczą śmiercią?
Colin rozstał się z rodzeństwem przed siedmiu laty, kiedy ich rodzice — jego ojciec i macocha — zostali brutalnie zamordowani. Jest wdzięczny stryjowi Gordonowi, który go przygarnął i wyprowadził na prostą. Jest też, choć nie lubi się do tego przyznawać nawet przed sobą — wdzięczny nieznanemu mordercy, gdyż życie z nienawidzącym go ojcem-psychopatą nie było sielanką.

Niespokojny o siostrę i brata, Colin wyrusza, aby na własną rękę wyjaśnić sprawę, która pozornie wydaje się prosta. Zaraz po przybyciu na miejsce przekonuje się, że miał rację: niedźwiedź to „fakt prasowy”. Spokojne, bogobojne miasteczko przeżywa istny najazd wilkołaków. Policja jest równie nieświadoma prawdziwego stanu rzeczy jak mieszkańcy, jednak Colin i tak nie zamierzał prosić nikogo o pomoc. Problem wilkołaków chce rozwiązać na swój sposób.  

źródło opisu: Agencja Wydawnicza Runa, 2007
źródło okładki: http://www.runa.pl/ksiazki/94-WILCZE-DZIEDZICTWO-UKRYTE-CELE.html
show less
Format: ebook
ISBN: 9788389595591
Publisher: Agencja Wydawnicza RUNA
Pages no: 464
Edition language: Polski
Category:
Fantasy
Bookstores:
Community Reviews
smag
smag rated it
4.0 Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości
Zupełnie inna, niż większość pozycji o zmiennokształtnych. I to jest największy plus. Brak przewidywalności. A walka wewnętrzna głównego bohatera i jego rozważania nad życiem i własnym sobą (czasem męczące i za bardzo rozległe), wprowadzają do książki więcej zrozumienia dla jego poczynań.
Other editions (1)
Books by Magda Parus
On shelves
Share this Book
Need help?