logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wszystkie kwiaty Szanghaju - Duncan Jepson
Wszystkie kwiaty Szanghaju
by: (author)
4.00 10
Dla młodych Chinek mieszkających w Szanghaju lat 30 XX wieku, obowiązek zawsze był ważniejszy niż osobiste pragnienia Dla Feng oznacza on zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z bogatym biznesmenem. W zamkniętym światku państwa Sang - gdzie publicznie celebruje się tradycję, a w zaciszu domowym... show more
Dla młodych Chinek mieszkających w Szanghaju lat 30 XX wieku, obowiązek zawsze był ważniejszy niż osobiste pragnienia

Dla Feng oznacza on zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z bogatym biznesmenem. W zamkniętym światku państwa Sang - gdzie publicznie celebruje się tradycję, a w zaciszu domowym okrucieństwo - wypełnienie obowiązku jest równoznaczne z wydaniem na świat męskiego potomka, dziedzica i następcy rodu.

Żyjąc w złotej klatce, Feng czuje się coraz bardziej rozżalona i planuje wzięcie odwetu za zły los. Refleksja i opamiętanie przychodzą dopiero po latach. Tymczasem Chiny zalewa gwałtowna i bezlitosna fala rewolucji.

Porywające tło historyczne powieści oraz niezwykle wyrazisty, niemal intymny portret kobiety, która odważyła się wystąpić przeciwko tradycji, czynią z "Wszystkich kwiatów Szanghaju" ważny debiut wrażliwego i nowatorskiego pisarza.  

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014
źródło okładki: http://www.weltbild.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788379434268
Publisher: Świat Książki
Pages no: 272
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
ksiazkowa-fantazja
ksiazkowa-fantazja rated it
4.0 Wszystkie kwiaty Szanghaju
Chiny to temat wciąż niewyczerpany, a przy tym fascynuje, głównie za sprawą barw i różnorodności. W tej chwili świat zalewany jest chińskimi wyrobami, ba nawet trudno znaleźć produkt, który nie oznaczony napisem made in China. Ale przecież nie zawsze tak było. Pora cofnąć się wstecz. Duncan Jepson t...
Books by Duncan Jepson
On shelves
Share this Book
Need help?