logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wszystkie lektury nadobowiązkowe - Wisława Szymborska
Wszystkie lektury nadobowiązkowe
by: (author)
4.50 10
Niepoprawna czytelniczka. Uzależniona od książek. Zachłanna pożeraczka słowa drukowanego, najbardziej nieoczekiwanych dzieł, prac popularnonaukowych, antologii, poradników i literackich kuriozów. Filuterna krytyczka pisarskich talentów i grafomańskich pasji, obdarzona niebywałym nosem do geniuszu... show more
Niepoprawna czytelniczka. Uzależniona od książek. Zachłanna pożeraczka słowa drukowanego, najbardziej nieoczekiwanych dzieł, prac popularnonaukowych, antologii, poradników i literackich kuriozów. Filuterna krytyczka pisarskich talentów i grafomańskich pasji, obdarzona niebywałym nosem do geniuszu i wspaniałym poczuciem humoru. Najmądrzejsze prawdy mówiąca mimochodem, zarażająca ciekawością świata i olśniewająca rozległością zainteresowań.

Wisława Szymborska zachwyca się książkami, a czasem i naśmiewa z tych, które przeczytała, i tych, których wolałaby nigdy nie czytać.

Błyskotliwe, zabawne i niekiedy uszczypliwe teksty o literackich perłach i pomyłkach układają się w erudycyjną opowieść o świecie, historii i sztuce.

Felietony Wisławy Szymborskiej ukazują się po raz pierwszy w limitowanej edycji prezentującej wszystkie Lektury nadobowiązkowe.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788324040476
Publisher: Znak
Pages no: 845
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
4.5 Wisława Szymborska - "Wszystkie lektury nadobowiązkowe"
Niezła cegła. Dobrze ponad osiemset stron. I... jaka szkoda, że to już koniec! Na szczęście leży na półce i po szybkim pochłonięciu (a miałam sobie dozować po troszkę...) można wracać do tego i owego. Trzy małe fragmenciki po prostu: Z recenzji książki Ireny Gumowskiej "Od ananasa do ziemniaka - M...
Books by Wisława Szymborska
On shelves
Share this Book
Need help?