logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim - Paweł Reszka, Michał Majewski
Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim
by: (author) (author)
4.00 15
Poznaj kulisy pracy oficera wywiadu. Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn szpiega, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. Nikt przed Makowskim nie odpowiedział aż tyle o kuchni pracy polskich szpiegów. ... show more
Poznaj kulisy pracy oficera wywiadu.

Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn szpiega, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. Nikt przed Makowskim nie odpowiedział aż tyle o kuchni pracy polskich szpiegów.

Pułkownik – w wywiadzie-rzece, który prowadzą Paweł Reszka i Michał Majewski – ze szczegółami relacjonuje, jak wyglądało szpiegowskie szkolenie w tajnym ośrodku w Kiejkutach. Odpowiada, jak uczono go werbować agentów, nagrywać spotkania z ukrycia i wykrywać tych, którzy go śledzą. Makowski mówi, jak wyglądały relacje PRL-owskiego wywiadu z towarzyszami radzieckimi. Opowiada o swojej pracy szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych i o tym, jak próbowało go zwerbować FBI.

Zdradza, jak wyglądała praca polskich „nielegałów” za granicą, przedstawia największe sukcesy i wpadki polskich szpiegów. Przez kolegów, przełożonych, ale i przeciwników Makowski (doktor prawa, znakomicie poruszający się na Zachodzie) był i jest uważany za jednego z najzdolniejszych oficerów polskiego wywiadu.

Żaden z weteranów służb specjalnych nie opowiedział do tej pory tyle i tak szczegółowo o działaniach polskiego wywiadu w ostatnich dekadach.  

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/
źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_faktu/zawod_szpieg,p799986698
show less
Format: papier
ISBN: 9788375548129
Publisher: Czarna Owca
Pages no: 328
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Czytane
Czytane rated it
4.0 Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim
Wywiad, bardzo ciekawy wywiad... Polecam, bo dwa różne ustroje, jeden człowiek, służby specjalne, ciekawe misje. Wszystko opisane w ogromnie interesujący sposób. Ale jedna wada - mało.
Books by Paweł Reszka
Books by Michał Majewski
On shelves
Share this Book
Need help?