logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zbrodnie miłości - Donatien Alphonse François de Sade
Zbrodnie miłości
3.00 10
Niemal wszystkie opowiadania markiza de Sade'a powstały w latach 1785-1789, kiedy był on uwięziony w Bastylii. po odzyskaniu wolności markiz zamierzał je opublikować w dwóch-trzech zbiorach. Za jego życia ukazał się tylko jeden zbiór zatytułowany "Zbrodnie miłości" (1800). Właśnie z niego... show more
Niemal wszystkie opowiadania markiza de Sade'a powstały w latach 1785-1789, kiedy był on uwięziony w Bastylii. po odzyskaniu wolności markiz zamierzał je opublikować w dwóch-trzech zbiorach. Za jego życia ukazał się tylko jeden zbiór zatytułowany "Zbrodnie miłości" (1800). Właśnie z niego pochodzą dwa prezentowane opowiadania: "Florville" i "Courval, czyli Fatalizm" oraz ""Eugenia de Franval", które są "studiami psychologicznymi, ukazującymi tragizm losów człowieka uwikłanego w konflikt między własnymi nieokiełznanymi namiętnościami i wskazaniami przyjętego w społeczeństwie systemu norm etycznych i moralnych" (Jerzy Łojek).
Z bogatego dorobku pisarskiego autora "Zbrodni miłości" właśnie te dwa utwory warte są włączenia do każdej antologii nowelistyki światowej.  

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2007
źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=319
show less
Format: papier
ISBN: 9788373992115
Publisher: Oficyna Wydawnicza Rytm
Pages no: 201
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Donatien Alphonse François de Sade
On shelves
Share this Book
Need help?