logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zimne opowiadania. Ten, który przyszedł mnie zbawić - Virgilio Piñera
Zimne opowiadania. Ten, który przyszedł mnie zbawić
by: (author)
To jedyne wydane za życia Virgilia Piñery tomy opowiadań, zawierające najsłynniejsze teksty autora. Czytelnik znajdzie tu historię mieszkańców pewnego miasteczka, którzy wykrawali sami z siebie mięsne filety; prezydenta, którego zastąpiła kukła; błaźnie, który ośmieszył wszystko, przez co musiał... show more
To jedyne wydane za życia Virgilia Piñery tomy opowiadań, zawierające najsłynniejsze teksty autora. Czytelnik znajdzie tu historię mieszkańców pewnego miasteczka, którzy wykrawali sami z siebie mięsne filety; prezydenta, którego zastąpiła kukła; błaźnie, który ośmieszył wszystko, przez co musiał zginąć; sadystycznego filantropa – i jeszcze czterdzieści dwie inne.
Piñera uprawiał prozę utrzymaną w tonie absurdu i groteski, surrealistyczną i pełną czarnego humoru, nie stronił od ciętej satyry i czasami skręcał w stronę bardzo specyficznej fantastyki. Jego opowiadania prowokują i pozwalają zanurzyć się w zupełnie niesamowitym świecie piñerowskiej wyobraźni, w jego fascynacjach i obsesjach.  

źródło opisu: http://www.universitas.com.pl/
źródło okładki: http://www.universitas.com.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788324223497
Publisher: Universitas
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Virgilio Piñera
On shelves
Share this Book
Need help?