logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zorkownia - Agnieszka Kaluga
Zorkownia
by: (author)
4.55 50
Zapis chwil, kilkanaście zdjęć z życia, z umierania, z pokory, cierpienia i nadziei oraz miłości W hospicjum życie przecina się ze śmiercią. To miejsce rządzi się swoimi prawami i ma jasno określone zasady. Wchodzi się tu tylko raz. Zazwyczaj. Agnieszka wchodzi tam od czterech lat. Jest... show more
Zapis chwil, kilkanaście zdjęć z życia, z umierania, z pokory, cierpienia i nadziei oraz miłości

W hospicjum życie przecina się ze śmiercią. To miejsce rządzi się swoimi prawami i ma jasno określone zasady. Wchodzi się tu tylko raz. Zazwyczaj.

Agnieszka wchodzi tam od czterech lat. Jest wolontariuszką. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku ciepłych słów, pomocy przy jedzeniu, napisaniu ostatniego listu, spojrzenia, uśmiechu.

Niewiele, zaledwie bycie z drugim człowiekiem tu i teraz.

Być może dlatego to właśnie tutaj dając siebie, zyskuje się znacznie więcej.

"Zorkownia" to zapis chwil, kilkanaście zdjęć z życia, z umierania, z pokory, cierpienia i nadziei, z miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w słowie.
To przepiękna, wzruszająca opowieść o życiu.

Agnieszka Kaluga bloga zaczęła pisać w roku 2010, żeby zrzucić z siebie ciężar życiowych doświadczeń w hospicjum, gdzie jest wolontariuszką.

Jej jest przede wszystkim zapisem nieustającej walki o życie, o jego sens i najważniejsze wartości.  

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2014
źródło okładki: http://www.znak.com.pl
show less
Format: paperback
ISBN: 9788324028825
Publisher: Znak
Pages no: 288
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
CZYTANETKA
CZYTANETKA rated it
A życie toczy się dalej...Nie pamiętam żebym kiedykolwiek tak płakała podczas czytania. Nie mogę napisać nic więcej jak tylko to - WSTRZĄSAJĄCA książka, którą każdy powinien przeczytać.
Z książką pod koc
Z książką pod koc rated it
5.0 Zorkownia
Piękna zielona okładka, żonkile. Przyznaję, że dałam się nabrać. Oceniając po okładce myślałam, że jest to kolejna książka o wiosennej miłości między dwojgiem ludzi. Moje zaskoczenie, po przeczytaniu opisu na okładce, było niemałe. Na początku zastanawiałam się czy będę dała w ogóle rady przeczytać ...
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
5.0 Zorkownia
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Znak za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Moc w słabości się doskonali (2 Kor 12, 9) Zapewne część z Was zastanawia się dlaczego rozpoczęłam od cytatu z Biblii i to akurat od tego konkretnego... Otóż dla mnie "Zorkownia" jest idealnym wręcz odzwierciedl...
Other editions (1)
Books by Agnieszka Kaluga
On shelves
Share this Book
Need help?